Wpis z mikrobloga

@arinkao: Kurcze już prawie rok nie robiłem pasztetu. Przypraw nie żałuj. ;) Nie dodajesz nic tłustego? Zazwyczaj czymś jeszcze "okraszałem". Np. kawałkiem słoniny albo podgardla. Trzeba będzie się ruszyć po maszynkę do mielenia, eh.
@Mirkosoft: Myślałam o maśle ale nie byłam taka przekonana bo nikt, dosłownie nigdzie tego zrobił. Dzięki, wszystko z masełkiem jest o niebo lepsze ( ʖ̯)

@Czarli1234 jest cały wędzony boczek już w garnku i porcje rosołowe ze skórą, łopatki także nie wykrajałam z białego.
@arinkao wątróbkę kurzą osobiście tylko przelewam wrzątkiem i w maszynkę do mielenia, razem z innym mięsem co idzie do pasztetu + sól, pieprz, papryka wędzona lub zwykła + 2-3 Jajka.
Myślałam o maśle ale nie byłam taka przekonana bo nikt, dosłownie nigdzie tego zrobił. Dzięki, wszystko z masełkiem jest o niebo lepsze ( ʖ̯)


@arinkao: na wschodzie, Rosja - trochę mniej Ukraina, oraz na zachodzie zwłaszcza we Francji masło to standardowa procedura przy pasztecie.
@Mirkosoft: Jak sie domyślasz nie wertowałam rosyjskiego i francuskiego googla.
Bo jesteś Ty i nie muszę ¯\_(ツ)_/¯.
Chociaż wolałabym mieć taką jedną, dwie strony czy dużych YTberów którzy są ponadczasowymi mistrzami z których można w razie potrzeby czerpać, zwłaszcza ruskich i francuskich, to oczywiste.
@TheMan: Mam śliwkę świeżą i suszoną, sama nie wiem czy to użyć i jak, zmiksować ją i przełożyć w środku?
@Popo44 można i tak, ja szybko przesmażę wątróbkę z cebulą i kozakami w maśle klarowanym. Lubie robić wątróbkę, podoba mi się jej zapach.
@pesotto: Dałam 4 duże marchwie, starczy. Cebula bedzie w 3 postaciach, suszona, gotowana i smażona.

Wątróbki nawet nie poczujesz. W każdym pasztecie jest wątróbka, poza tym bardzo lubię ją nawet samą. Nie wiem co będzie wiec z tym ślubem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arinkao: nie smaż wątróbki, wystarczy sparzyć wrzatkiem lub lekko przegotowac w wodzie z listkiem laurowym i zielem angielskim