Wpis z mikrobloga

Ma ktoś samochód #kia po 2012r? Jakie są te autka w porównaniu ze "sprawdzonymi" markami samochodów które dłużej goszczą już w Europie? Słyszę od ludzi głównie dobre opinie natomiast po jeździe KIA Optima mam wrażenie że samochód zrobiony w stylu - oszczędzić na czym się da. Samochód na zakrętach nie jest twardy ani stabilny a jednocześnie na wybojach staje się twardy i czuć każdą dziurę ( ʖ̯)
  • 12
@Plotkova99: jezdzilam najpierw mazda cx5, ktora moze i w srodku byla wykonana mega ladnie,ale tak slabo wyciszona,ze powyzej 130km/h nie dalo sie jechac. Silnik 2.0 wolnossaca benzyna - brak momentu obrotowego i "zylowanie" na wysokich obrotach,ktore z racji slabego wyciszenia bylo wkurzajace na maksa

Potem przesiadka na Kia Sportage. Silnik 1.6 turbo. Wrazenie o wiele lepsze. Moze plastiki w srodku gorsze,ale pod kazdym innym wzgledem jezdzilo sie lepiej. Silnik,wyciszenie, moment -.mega
@Plotkova99: Ale ta Optima to kiedy to było, jaki rocznik i wyposażenie? KIA ma raczej dość sprężyste zawieszenie. Bliżej mu do VW niż np Opla, czy Renault. Trochę kwestia gustu. Za to z tyłu często stosują wielowahacz zamiast belki nawet w segmencie C (na czym sporo marek przyoszczędza), więc prowadzi się dynamicznie i pewnie w zakrętach. Pytanie czego szukasz? Czegoś typu RIO czy Sorento?

Generalnie trzymam się teraz zasady, że lepiej
Eco999 - @Plotkova99: Ale ta Optima to kiedy to było, jaki rocznik i wyposażenie? KIA...

źródło: comment_1600899837QKZCH8LkUwRQSO1QnNhKpH.jpg

Pobierz
@Eco999: Piszę to jako osobniczka która z marki premium (staruszka) przesiadła się do młodego średniaka ofc. Pytam tylko o opinię o KIA bo jej nie mam wyrobionej. Jeździłam Niemieckim premium a teraz wożę się Japońcem ;)
@Plotkova99: jakie są? bardzo dobre, ogólnie wraz z Toyotą to class leading jeśli chodzi o niezawodność i koszty. Co do wnętrza - nie wiem czego Ci w Optimie brakuje, mam Opti z 17 i Rio z 13, przedtem też miałem koreańskie - nie klękają, Rio nabija 200K+ i jedyną awarią, jaką miała, to cewka WN. Z eksploatacji wymieniłem tylko klocki i tarcze i tyle. W Optimie na razie nic ( ͡
@Plotkova99: Ja mam Optime z 2016 w wersji GT. Jezdzi mi się świetnie, żona tez to potwierdza. Może nie jest tak miękko jak w Audi A4 które miałem, ale tam były koła R16, tutaj R18. Na zakrętach auto trzyma się dobrze, przyspieszenie tez ok. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, auto mam od maja.