Wpis z mikrobloga

Hej Ligowe Astromirki!
#kosmoliga dobiega końca! Zaimponowaliście mi swoją aktywnością :). Mnie z kolei pożarły obowiązki spoza firewalla. Opublikowanie ostatniego zestawu zbytnio się opóźnia, dlatego posłucham sugestii i zakończę Ligę Zadaniową wraz z 6. zestawem. Dziękuję Wam za zabawę! :)

Klasyfikacja Generalna wygląda następująco:
1. goodOldSaracen - 89,5 pkt
1. krawat - 89,5 pkt
3. Rancor - 71 pkt
4. namrab - 15 pkt
5. Mactrix - 14 pkt
6. trueman - 13 pkt
7. kiwacek - 12 pkt
8. kosmitka - 12 pkt
9. Agatha - 11 pkt
10. Brylek - 11 pkt
11. AdamT - 9 pkt
12. MonikaW - 9 pkt
13. Olo - 6 pkt
14. TeamSlack - 5 pkt
15. Ganicjusz - 3 pkt
16. DamianK - 2 pkt

Myślę, że całe Top3 może śmiało być nazwane Zwycięzcami Wakacyjnej Ligi Zadaniowej! To właśnie Top3 brnęło przez wszystkie zestawy dzielnie aż do samego końca. Moje gratulacje :). Obydwoje Ligowicze z 1. miejsca otrzymają ode mnie obiecany upominek w postaci książeczki Konrada Rudnickiego. Trzecie miejsce również będzie przeze mnie wynagrodzone przez dodatkowy, skromny upominek :). To w podziękowaniu za wspólne przechodzenie przez zadania, za Wasze fantastyczne, kreatywne odpowiedzi, a także za wyrozumiałość w stosunku do mnie ;).

Bardzo mnie cieszy, że niektórzy z Was nadsyłali odpowiedzi na wyłącznie pojedyncze pytania lub pojedyncze zestawy. Rozumiem, że znaczy to, że konkretne zadania Wam się spodobały bardziej i zdecydowaliście się napisać :). Super!

Mogę stwierdzić, że eksperymentalna, Wakacyjna Astronomiczna Liga Zadaniowa była sukcesem! Z jednej strony mogłem zaoferować nieco zabawy Wam, a z drugiej strony nabrałem doświadczenia w jej prowadzeniu. Bardzo chciałbym przeprowadzić Ligę w oryginalnym założeniu, tj. z regularnym publikowaniem zestawów, odpowiedzi do nich, oraz z, oczywiście, ostatnim zestawem zadań.

Nie ma co ukrywać, podczas Ligi wydarzyło się naprawdę sporo. Wciąż się dzieje, aczkolwiek nie ma sensu wchodzić w szczegóły publicznie. Z pozytywów mogę zdradzić, że Astronomiczna Liga Zadaniowa najprawdopodobniej wróci w listopadzie w nieco zmienionej formie oraz z nowym sponsorem, który zadeklarował się zagwarantować nagrody w nowym wydaniu zabawy.

Raz jeszcze podziękowania dla wszystkich biorących udział w zabawie oraz gratulacje dla zwycięzców!
Zaległe odpowiedzi będę publikował pod tagiem #astronomiaodkuchni - który teraz wołam, żeby był świadom bardzo prawdopodobnej kontynuacji Ligi w przyszłości. Będę prosił Was o komentarze na priv, czy pytania wydawały Wam się za trudne, za nudne, w sam raz, czy może niepotrzebnie "narratyzowane" ;). Poprzednie zestawy możecie znaleźć na stronie: https://kosmoblog.pl/liga/

Na koniec, gorące podziękowania dla wspierających mnie na Patronite! Wasze wsparcie jest niesamowicie ważne dla mnie w tym czasie. Dziękuję z całego serca! Teraz, kiedy zbliża się jesień, będzie więcej ciekawych obiektów do obserwacji, a zatem będzie też więcej okazji do nagrywania spacerów po niebie :).

Ligę zamyka Kopernik Jana Matejki.

#astronomia #kosmos #gruparatowaniapoziomu #nauka
Al_Ganonim - Hej Ligowe Astromirki!
#kosmoliga dobiega końca! Zaimponowaliście mi sw...

źródło: comment_1600768568fGiwZJhvbbKogmQth8gqKD.jpg

Pobierz
  • 1