Wpis z mikrobloga

Znacie może jakieś książki o podstawach budowy samochodów/motocykli? Jak działa cała mechanika pojazdów tj. silniki benzynowe, diesel, hamulce itd. Jestem geekiem, który lubi jeździć autami i motocyklami i chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko działa. Nie musi być super szczegółowe - nie zamierzam pisać z tego doktoratu albo zostać mechanikiem. Do tej pory znalazłem to i szukam alternatywy. Źródła innego typu również bardzo chętnię przyjmę :)
#ksiazki #motoryzacja #samochody #motocykle #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 14
@Wuszt: Na początek będzie dobra jakakolwiek książka o budowie samochodów kupiona na allegro za jakieś 15zł, albo podręczniki z technikum. Np. budowa pojazdów samochodowych - Rychter, albo budowa podwozi i nadwozi samochodowych - Orzełowski. W zasadzie to podstawowe podstawy przez lata się nie zmieniły, więc na początek każda książka będzie dobra. tylko nie bierz jakichś mega starych, typu lata 50te czy 70te bo tam bedziesz miał opisane jeszcze silniki dolnozaworowe, gaźniki
@Strigiformesman: Boję się trochę tych podręczników do zawodówek/techników ze względu na ich szczegółowość i przez to ich rozległość - podręczników są zazwyczaj 4 części - po jednej dla każdej klasy, a ja chcę po prostu rozumieć co mówi do mnie mechanik. Książka Pana Orzełowskiego jest chyba tym czego szukam. Dzięki!
@Wuszt według mnie najlepsze są wydania od wkł szczegółowe i treściwe. A jeżeli chcesz się dowiedzieć jak to działa ogólnie to wystarczy ci internet. A książki zawodowe są na 3 lata bo w technikum właśnie po 3 latach zdaje się egzamin zawodowy a w 4 klasie maturę.