Wpis z mikrobloga

Z ciekawości właśnie obejrzałem film Gwiazdeczki (Cuties) i przyznam, że po alarmistycznych artykułach na jego temat spodziewałem się jakichś bulwersujących treści z pogranicza legalności. Ale, tak jak się spodziewałem już rozumowo, treści nie ma żadnych, a sama fabuła to obyczajowa historia z dorastania małej Muzułmanki, córki imigrantki z Senegalu, w jakimś dużym francuskim mieście (chyba to jakaś kolorowa dzielnica Paryża?). Nie będę spojlerował szczegółowo treści filmu, ale na pewno nie ma w nim żadnych treści pedofilskich. Jednak celowo w zamierzeniu reżysera i scenarzysty są w filmie żenująco - komiczne sceny taneczne gdzie bohaterki filmu, małe dziewczynki na siłę starają się poruszać i zachowywać jak tancerki z teledysków. Trochę żenująco kuriozalne, ale sami twórcy zamierzali to tak pokazać, żeby zrobić wrażenie jakiegoś dysonansu poznawczego. Smutne to bardziej niż śmieszne, ale co się mi bardziej rzuciło w oczy i co jest ważne, to fakt, że można się w tym filmie dopatrzeć krytyki zachodniego dekadenckiego stylu życia, gdzie nawet na dzieci muzułmańskich imigrantów czyhają niebezpieczeństwa pokus "zachodniego zepsucia". Ten film jest raczej krytyką zachodniej cywilizacji, która poprzez permisywizm obyczajowy, dekadencję i brak norm moralnych, zagraża nawet dzieciom. Ogólnie więc film ten jest jak wrzucenie kolejnego kamyczka do ogrodu cywilizacji zachodniej. Sto tysięcy miliardów podobnych kamyczków i będzie zasypane... game over.
( ͡° ʖ̯ ͡°) ¯\_(ツ)_/¯
#netflix #cuties #gwiazdeczki
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Squatlifter: wreszcie ktoś kto rzeczywistoście obejrzał ten film, a nie po okładce od razu ocenia hurr durr normalizują pedofilów, 11-latki deprawują, tylko nie zauważają że dzieci dziś tak właśnie maniakalnie naśladują dorosłe kobiety. Wystarczy wejść na tiktoka, Snapchata, instagrama i tym podobne
@PanPrezes_PL: na instagramie masz pełno 16 letnich dziewuch który myślą ze są nie wiadomo kim i jak piękne.Nie wiem gdzie widzisz 11 latki udające kobiety . Ciezko zresztą zeby 16-17 latka nie udawała dorosłej skoro brakuje jej bardzo mało do pełnoletności
@PanPrezes_PL: daj spokój. Raczej na 100% to są 16 latki bo zresztą wyglądają na około 20 lat i to bez malunku. Ciezko zeby 12-13 latka tak wyglądała i to bez makijazu. Jedyne miejsc gdzie takie dzieciary mogą zaywzac wiek to czaty .Pamietam jak wchodzilem na czaty mając 17-19 lat i pamiętam ze zdarzyło się ze 2-3 razy ze jakaś 16-18 latka była tak naprawdę 13 latką ale to były czaty bo