Wpis z mikrobloga

#silownia
Da się ćwiczyć górne partie ciała bez użycia dłoni? Dla niektórych może to być głupie pytanie ale wolałbym nie używać dłoni ponieważ dopiero miesiąc temu zdjąłem gips i nie chciałbym jej przeciążać a z drugiej strony już pół roku nie ćwiczyłem na siłowni i trochę mi się przytyło :(
Oczywiście mogę robić codziennie nogi ale trochę nudno xD

  • 3
@Adrian00: można robić rozpiętki (na maszynie Butterfly) tylko zamiast dłoni, oprzeć się na uchwytach nadgarstki. Analogicznie można zrobić na tej maszynie odwrócone rozpiętki. Możesz też kupić specjalne haki treningowe i wtedy można zrobić trening pleców przy minimalnym zaangażowaniu naszych dłoni.
Na niektórych siłowniach są również maszyny na bok mięśnia naramiennego - opieramy tam nasze ramię na wysokości łokcia i wyciskamy.
A tak btw. to jak Ci się przytyło to najlepsza jest
@matiimakaka: Wiem, że dieta jest najlepsza ale staram się tego uniknąć bo jestem naprawdę nieprzyjemny gdy jestem głodny. To już nie chodzi o śmieciowe jedzenie czy słodycze, ale naprawdę musiałbym się głodzić bez ćwiczeń na siłowni żeby móc schudnąć.
Co do cardio to tego też nie można robić cały dzień. Jak dla mnie trening siłowy działał zawsze najlepiej, stymulujący i dawał najwięcej frajdy i motywacji. Ja jeżdżę jeszcze na rowerze ale