Wpis z mikrobloga

@spie_z_tata: Ogólnie lubię gotować i dopiero się wdrażam bo dopiero teraz mieszkam niedaleko rynku gdzie są świeże i dobre warzywa owoce i mięso. Gdzieś się dowiedziałem ze mięso z łopatki jest najlepsze na hamburgery. Pani w mięsnym powiedziała ze antrykot się dobrze nada wiec wziąłem. Był bardzo dobry ale czuje ze powinienem coś zmienić bo burgery które jadłem w knajpach miały trochę inny smak mięsa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Piwerolo: ogólnie ja używam podłego mięsa z Lidla i wychodzą lepsze niż w barach. Pamiętam w UK burgera z foodtrucka, to widać było, że mięso tłuste i burger był genialny. Zapamiętaj, że tłuszcz jest nośnikiem smaku, temu marmurkowata wołowinka jest zajebista.
@Piwerolo miałem napisać inaczej . Minimum 20 % tłuszczu musi być.

Zresztą rozmawiałem z nim o proporcjach i mówi że generalnie nie żadne dobre mieso i oni zależnie od regionu robią różnie. Np. Missisipii burgers są całkiem różne w smaku od tych np z Teksasu.
@bigger: dzięki bardzo, fajna informacja, znaczy próbować jak mi najlepiej smakuje ale nie żałować tłuszczu, pewnie w zależności od regionu jakie partie do czego używają. Ogólnie oglądałem ba netflixie dokument o bbq i to co tam robicie w USA ze świnia i innymi miesamj to jest coś pięknego
@Piwerolo dokaldnie Tak mówił.

Żeby eksperymentować i mieszać, bo wychodzą wtedy super rzeczy ale...

but keep it simple man!


Z amerykańskim burgerem widzę dużo analogii do naszego bigosu. Niektórzy dają śliwki, inni wędzonke, inni kiełbasę, ale jak się ktoś przyłożyć i nie przegnie to ciężko to #!$%@?. ( )

ja już w USA nie mieszkam, ale jak juz jestem to uwielbiam tam jeść. Podejście do żarcia mają
bigger - @Piwerolo dokaldnie Tak mówił. 

Żeby eksperymentować i mieszać, bo wychodzą...

źródło: comment_1600282486g1Kx7FcfcZ43iX3pNgpCXO.jpg

Pobierz
@bigger: Ja ogólnie kocham jeść i zaczynam gotować wszystko od podstaw bo to smakuje jeszcze lepiej. Chciałbym takiego grilla sobie postawić ale mam tylko balkon i się zastanawiam czy na balkonie mogę grilla z butla gazowa sobie postawić i czy może tam stać cały rok
@Piwerolo ja na pewno kupię sobie. Tylko drogi temat to jest. Byłem sceptycznie nastawiony do gazowych ale jak mi pokazali jak używać to mega temat. Do tego u nich można dostać wszędzie różne zrębki do grilla i po dodaniu ich używasz jak węglowego. Upieklismy na różnych i to samo mięso ma inny smak. Hickory to mój ulubiony.

U nas slabo dostępne narazie. @Browin coś tam spezedaje.

Zawolaj jutro to Ci wyśle autorski
bigger - @Piwerolo ja na pewno kupię sobie. Tylko drogi temat to jest. Byłem sceptycz...

źródło: comment_1600283212Yj1TeZd9N7WqBHuIdRihEU.jpg

Pobierz
@bigger: Ogólnie teraz gotuje na indukcji, wcześniej miałem gaz i byłem nastawiony sceptycznie do indukcji ale jak zacząłem ba niej gotować to jest bardzo przyjemnie.