Wpis z mikrobloga

Kojarzycie firmy, które pracują z #golang i szukają osób, które chcą zmienić technologię na ten właśnie język?
Nie mam komercyjnego doświadczenia w tym języku, ale parę lat programuję w C++, więc tranzycja nie zajmie mi zbyt długo. Może ktoś z was programuje w Go zawodowo i jest w stanie powiedzieć, jaki jest background kandydatów (bo nie wierzę, że mamy tylko magików, którzy do poziomu "senior" doszli robiąc projekty typu portfolio)?

Wołam @devopsiarz, bo kojarzę, że piszesz w Go.
  • 5
@specjalista_wysokiej_klasy: różny jest background, najczęściej javovcy, pythonowcy. Często w projektach (których brałem udział) lądują osoby, które z Go zetkną się pierwszy raz (ale mając wcześniej background w innym języku). To lubi rodzić problemy, bo Pythonowcy przenoszą idiomy Pythona do Go, a Javovcy idiomy Javy do Go - idiomy z jednego języka czasem nie sprawdzają się w drugim. Widziałem idiomy C w Go nawet, więc śmiem twierdzić, że nic mnie już nie
@specjalista_wysokiej_klasy: ja rok temu aplikowałem na stanowisko C++. Firma na etapie rekrutacji zaproponowała mi, czy nie wolałbym golang, na co się oczywiście zgodziłem. Nie mieli problemów, bym zaczynał jako senior bez doświadczenia z golangiem - ale wtedy im akurat zależało na szybkim przyjęciu ludzi. Przy czym pozostałe technologie i doświadczenie miałem w miarę zbieżne z ich potrzebami.

Teraz może być ciężej (bo wszędzie praca zdalna) ale mimo wszystko jeśli natrafisz na
@radekrad Gdyby nie ten cyrk z koronawirusem, to pewnie już byłbym szczęśliwym gopherkiem, a tak - jest jak jest.
Biorę pod uwagę to co piszesz: sam bym siebie nie zatrudnił jako seniora, bo po prostu (w zakresie Go) nim nie jestem. Bardziej mnie zastanawia, jak firmy podchodzą do rekrutacji, gdzie kandydat ma x lat doświadczenia w programowaniu, ale nie w Go ( tylko to slynne portfolio).

Chyba czas wysłać CV na dostępne
@specjalista_wysokiej_klasy: no mówię, to mocno zależy od firmy, jej profilu i Twojego doświadczenia (na ile jest zgodne z tym, co nowa firma robi). Jeśli kilka lat klepałeś embeded w C lub jakieś GUIowe aplikacje w Visual C++, to może być ciężej załapać się do dajmy na to firmy tworzącej serwerowe aplikacje w golang.