Wpis z mikrobloga

Mam pomysl na hobbystyczne prowadzenie kanału na #youtube , w żadnym wypadku nie chodzi o zarobek, ale to wymaga dużo czasu i poświecenia i zastanawiam się czy ma to sens i czy byłaby jakakolwiek widownia - wiadomo że większy popyt jest na 100 lifehacków z parówkami itp. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Czy są wśród wykopków osoby, które zainteresowane byłyby kanałem na YouTube/innej platformie z materiałami szkoleniowymi związanymi z #rachunkowosc #audyt? Prawdopodobnie po polsku w luźnej formie np. coś jak e-trapez. Moglbym tez opisywac jakies ciekawe praktyczne case'y albo istotne nowości. W praktyce czesto jest tak że ludzie sie zderzają z rzecziwistoscia ktora jest calkiem inna niz mówili im na studiach proferowoie teoretycy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wielu z nas pracuje lub chciałoby pracować w #korposwiat a GL, AP, AR, #big4 to duża część SSC (a może większość?) więc pomyślałem że coś takiego może być ciekawe. Zwłaszcza że nie spotkałem solidnego kanału który by faktycznie fajnie i przystępnie tłumaczył zagadnienia związane z rachunkowością, audytem i podatkami. Ja bym miał na pewno satysfakcje z tego a też może i w przyszłosci byłaby to moja wizytówka starając się o prace/zlecenia.

Mam mikrofon, filmy montować potrafię. Doświadczenie jest (skoczony FIR, doswiadczenie w AP, GL, audycie zarówno w malej firmie jak i big4). Obecnie za mna sa egzaminy na bieglego i robie aplikacje wiec juz ostatni krok właściwie.
Wiadomo, że pewnie jest spora grupa wykopków o podobnym lub wyższym poziomie wiedzy (sam kojarzę użytkownika na R który ma ACCA) ale to nie o to tutaj chodzi.

Dajcie znać ( ͡° ͜ʖ ͡°) #ssc

Ogladalbys gdyby to bylo coś dobrego?

  • TAK 77.2% (44)
  • NIE 22.8% (13)

Oddanych głosów: 57

  • 7
@excelfinance: a co do pomyslu, to bardzo mnie ciekawi, tez mam podloze (choc probuje uciec gdzies indziej, nie wiem gdzie) w SSC / B4 i takich materialow praktycznych za duzo nie ma chyba

z drugiej strony zastanawiam sie jakie praktyczne materialy moglyby byc - kejsy przy audycie jak najbardziej, ale chyba ciezko mi jest troche wyobrazic jakies ciekawe zagadki przy AP czy AR, gdzie to specjalnie skomplikowane nie jest