Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy jak to jest, że #bieganie tak marnie spala kalorie, a w porównaniu do #rower to już jest totalnie nieopłacalne. Włączyłem ostatnio #endomondo w drodze do domu jadąc rowerem i na odcinku 3km w jakieś 9min apka pokazała 100kcal spalonych. Tempo jak dla mnie totalna rekreacja. Dla porównania w apce do biegania pokazuje mi po przebiegnięciu 7.5km w 44 minuty 550kcal (w tym jest 2x5min marszu: na start i na finisz i kilka min w trakcie).
No i szkopuł polega na tym, że po bieganiu jestem wypruty jak szmata i jak wrócę to czuję sie jak bohater we własnym domu przy czym rowerem we wspomnianym tempie to mógłbym pół dnia ciągiem jechać, bo to kompletnie nie męczące było...
Myślałem, że bieganie pali kalorie jak smok, a tu taki ząk ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dobrze kombinuję, że to ma związek z poprawą wydolności, a nie stricte z #chudnijzwykopem i paleniem kalorii?
@Estetykatopodstawa ty dużo jeździsz lowelkiem może coś wiesz na ten temat?
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chekatomba: tak, już to ustaliliśmy, że endomondo i inne apki oszukujo
Dziwna sprawa, tak duża i popularna aplikacja mogłaby to ogarnąć i poprawić. Ludzie synchronizują to sobie z fitatu i może być zdziwko, że sie tyje zamiast chudnąć ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: genetyka to dziwka ¯\_(ツ)_/¯
Generalnie zawsze się zastanawiałem jakim to #!$%@?ętym trzeba być żeby lubić bieganie xD ale trochę mi przeszło ( ͡ ͜ʖ ͡) tzn nie powiem, że lubię to ale jak jestem w stanie przebiec przyzwoity dystans to obrzydzenie do tej dyscypliny trochę ustało ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chociaż nadal uważam, że lepiej pójść pograć w piłkę i
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: no właśnie chyba progres po powoduje. Jak jesteś w stanie pobiec do sąsiedniej wsi i wrócić czy tam gdzieś nad jezioro to jest fajnie, a jak zdycha się po 2km to #!$%@? z tym sportem xD
Mój ziomek dla przykładu nie lubi pin-ponga (oczywiście zawsze go opitalam jak dzieciaka ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@non-serviam: Endo jest w posiadaniu under armour a oni za dobrze nie przędą ostatnimi czasy. W ogóle jakość tej aplikacji poszła tak na mordę ze szkoda gadac. Nie tylko spora cześć funkcjonalności kiedyś dostępnych dla każdego teraz jest w premium, ale liczba błędów zwala z nóg. Jakieś 2-3 miesiące temu praktycznie nie dało się synchronizować treningów z innych platform. Teraz znowu mapy nie działają. Pewnie po wykupie endo UA postanowiło
  • Odpowiedz
@Chekatomba: ciekawe ciekawe. Generalnie nie korzystam z tej aplikacji, tylko do rowera na wakacje ściągłem ale widzę, że nie zostanę chyba na dłużej ( ͡º ͜ʖ͡º)
A jak tam treningi na endo? Nadają się czy lepiej czegoś lepszego szukać?

dwójka dzieci i chęć spędzania czasu z nimi. Wolałem wstać rano żeby później móc z nimi coś w weekend robic


@wykopowy_brukselek: przymus to chyba
  • Odpowiedz
@non-serviam: Sama rejestracja treningów jest ok. Zależy czego się szuka. Podobnie jak strava duża baza użytkowników pozwala na znalezienie fajnych tras w okolicy i znajomych ludzi żeby się po challengowac. Podobnie będą działać apki zegarków (suunto, garmin, polar). Fajna opcja która jest w suunto to heat mapa, gdzie można obczaić najpopularniejsze trasy, co pomaga zaplanować ciekawa trasę bez niespodzianek. Fajna opcja z trasami w stracie to możliwość importu tras z
  • Odpowiedz
@Chekatomba: dzięki za sporo info, generalnie nie korzystam z tych wszystkich bajerów trenigowych i nie biegam ani nie jeżdzę okablowany jak coniektórzy ( ͡º ͜ʖ͡º) ale jak wskoczę na wyższy level to się zainteresuję ( ͡º ͜ʖ͡º)

subskrypcja roczna na poziomie 250 złotych i więcej to drogo.

Jak ktoś ćwiczy w pytę i skorzysta to spoko, trener 10x drożej wyjdzie
  • Odpowiedz


subskrypcja roczna na poziomie 250 złotych i więcej to drogo.
Jak ktoś ćwiczy w pytę i skorzysta to spoko, trener 10x drożej wyjdzie albo i więcej.
Ale jakby podliczyć te wszystkie subskrypcje netflixy, spotify. fitatu i inne gówna to niby 20zł/miesięcznie, a w sumie w pytę kasy wyjdzie...

@non-serviam: to nie tak, to bardziej bajery, statsy i ułatwienia niż pomoc w treningu. Jeśli chodzi o plany treningowe, to jakieś 500
  • Odpowiedz
@Chekatomba: ale taki garmin to jednorazowo suty wydatek ( ͡º ͜ʖ͡º) Chociaż generalnie w rekreacji to wszystko to bajery rowery rowery no ale jak kogoś motywuje do treningu to jak najbardziej ok ()
Jak model tego garmina polecasz? Lubie bajery może na gwiazdkę od Świętego Nicolasa zamówię ()

xD


@Shagot
  • Odpowiedz