Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@blindmarten: @HamsterNH:
Przez ostatnie 2-3 msc nie miałam czasu przysiąść, bo remont i nowa praca więc bardziej powtarzam stare rzeczy niż uczę się nowych. Z ręką na sercu myślę że po skończeniu całego kursu można spokojnie powiedzieć, że jest się A2, ale bardziej w zakresie pisania i czytania. Największym minusem jest brak praktyki mówienia, ale tak żeby zaznajomić się trochę z językiem przed np. pójściem na kurs albo kursem z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cichocichy: ja próbowałam francuskiego przed wyjazdem tam, ale nie ukrywam, że nie podołałam :( tak więc uszanowano! Może oglądaj sobie filmy/bajki po francusku regularnie, żeby utrzymywać styczność z językiem, choć najtrudniej z mówieniem...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@graulv: wczesniej była chęć wyjazdu do pracy, ale to z pewnych względów odpuściłam. Teraz bardziej chcę zacząć czytać kryminały w oryginalnym języku, teoretycznie chciałam w tym roku, ale że zaczęłam się uczyć innych rzeczy to daje sobie jeszcze rok. ;) Sam język mi się spodobał i chce docelowo iść na kurs albo sama przerzucić się na inne formy nauki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@graulv: taa też pamiętam te kilkaset punktów dziennie na początku, ale była motywacja! Teraz ustawiłam 10 ;) ale staram się i tak robić koło 50-100 punktów dziennie.