Wpis z mikrobloga

Mirki chcialbym sie nauczyc grilowac, ale tak porzadnie a nie jak polaczki maly grill z marketu i brykiet z biedry xD mam murowany grill z kominem. Powiedzecie mi na poczatek, czy lepiej jest to robic na drewnie czy na weglu/brykiecie? Czemu wszyscy grilluja na weglu a jak widac jakies knajpy/kulinarne poradniki to typ ma rozbuchany grill na drewnie? Drewno kominkowe nie bedzie lepsze niz brykiet z biedry? #gotowanie #gotujzwykopem #dom #budownictwo #gzw
  • 10
  • Odpowiedz
@eternit_nie_wybacza: Odpowiedź jest prosta - grilla robić na gazie. Najzdrowiej, najszybciej. Ognisko na drewnie, a jak już uprzesz się na tradycyjnego grilla to na węglu drzewnym. Dlaczego? Węgiel nie daję płomienia jak drewno (znaczy można łatwiej kontrolować) tylko żar - lepiej wszystko grilluje, no i węgiel "popracuje" dłużej niż połać drewna.
  • Odpowiedz
@eternit_nie_wybacza:
Węgiel jest łatwo dostępny (w każdym markecie kupisz) i łatwiejszy w obsłudze
Z drewnem jest więcej zabawy bo nie każdy gatunek się nadaje do grillowania, a poza tym impreza będzie dłużej się rozkręcać zanim zrobi się odpowiedni żar. No i drewno jak jest wilgotne albo złego gatunku to będzie dymić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eternit_nie_wybacza: nlmoim zdaniem najlepsza opcja to jakies drzewo owocowe (najlepiej sliwka), potem gaz, a wegiel/brykiet na koncu. Z tym ze ten ostatni najlatwiej dostępny.
  • Odpowiedz
@eternit_nie_wybacza: Tak tak, wiem, że 3/4 Polski na koksie z biedry leci. "Zapach i smak niezrównany, Staszku:))"... A ojczyzna bbq i steków na gaz przechodzi - bo zdrowiej. Za 20 lat może i do naszych łbów dojdzie, że dym z węgla i brykietów to nie jest mgła smakowa a zbiorowisko wszystkiego tego co jest i rako i chorobotwórcze.
  • Odpowiedz
@eternit_nie_wybacza: Tylko nie byle jakie drewno. Iglaste odpada choć można nim rozpalić i poczekać. Sezonowane i grube kawałki. A prawdziwą różnicę i aromat poczujesz gdy użyjesz drewna drzew owocowych. Choćby tych wiórór które sprzedają do wędzownikow.
  • Odpowiedz