Wpis z mikrobloga

Jeśli chcesz przestać być noobem, najlepsza aplikacja do Pokemon Go to "Pokeraid" (https://play.google.com/store/apps/details?id=me.pokeraid&hl=pl_PL lub dla ajfonowców https://apps.apple.com/us/app/pokeraid-raid-from-home/id1507659524).

Dlaczego zapytacie? Uwaga, ściana tekstu!


Zdaję sobie sprawę, że na tagu jest pełno niedzielnych graczy, wystarczy spojrzeć ile durni dziennie wstawia swoje kody przyjaźni, mimo istnienia tagu #pokefriends czy ba, nawet aplikacji "Poke Friends" (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.charlie.pokemongotrainercodes&hl=pl), dlatego przygotowałem krótki (haha, jasne, ja zawsze robię łopatologicznie) poradnik korzystania z aplikacji Pokeraid.

0. NAUCZ SIĘ CHOCIAŻ PODSTAW ANGIELSKIEGO albo przynajmniej obsługi Google Translate. Całe Pokemon Go jak i ta aplikacja są w całości po angielsku, klikając nieświadomie, zabijasz jednego słodkiego kotka co minutę.

1. No nie spodziewasz się - instalujemy aplikację Pokeraid. Można to zrobić w Sklep Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.charlie.pokemongotrainercodes&hl=pl) lub App Store (https://apps.apple.com/us/app/pokeraid-raid-from-home/id1507659524). Kolejne punkty będą opisane z poziomu Androida, a dokładniej Xiaomi Mi 6, bo nienawidzę ajfonów, ale podejrzewam, że są identyczne/bardzo podobne).

2. Praktycznie żeby cokolwiek zrobić w aplikacji potrzebujemy konta. Wystarczy kliknąć np.: "CREATE A RAID ROOM" a aplikacja sama nas poprosić o rejestrację. Podajemy email (dowolny, nie musi być takim sam jak z gry, nie przychodzi żaden link aktywacyjny), swoją nazwę w grze, poziom, kod przyjaźni i hasło jakie chcemy mieć na tym koncie, które właśnie tworzymy. Warto podać normalny mail i hasło, co pomoże nam w przyszłości, np.: w przypadku zmiany telefonu by odzyskać dostęp do konta.

3. Po uzupełnieniu wszystkich pól i kliknięciu "register", aplikacja dodatkowo poprosi nas o zaznaczenie regionu, w którym jesteśmy zainteresowani rajdami na żywo. Jeśli nie chcemy rajdować tylko zdalnie, a wyjść z domu i poznać innych pokeświrów, to warto to zrobić. Na razie jest mało rajdów okolicznych, ale po tym poradniku podejrzewam, że będzie łatwiej poznać jakąś pokekoleżankę albo pokekolegów. Jeśli nie chcemy wychodzić z piwnicy, możemy olać i dać "skip". Następnie możemy ustawić powiadomienia o rajdach. Ustalamy interesujące nas kryteria i dajemy "save".

4. Odbieramy nagrodę dzienną, 5 monet. Jeśli będziemy odbierać codziennie, to nagroda jest co raz większa. Monety można też kupować za prawdziwy hajs. Obecnie używane są jedynie lub aż do funkcji automatycznego dołączania do pokojów ("Auto Join", prawy górny róg, ikona na lewo od pytajnika). Ponieważ aplikacja już teraz jest zajebiście popularna, często wszystkie pokoje są pełne i trzeba czekać lub liczyć na fart, że dołączy się do raidu, który nas najbardziej interesuje. Dlatego twórcy umożliwili automatyczne dołączenie do pokoju, jednak trzeba najpierw ustawić kryteria, które nas interesują. Auto Join kosztuje 50 monet, które są pobierane dopiero po dołączeniu do pokoju.

5. Omówmy interfejs (międzymordzie #pdk). Zaczynamy w zakładce aktywnych pokoi z całego świata. Możemy ręcznie tutaj szukać czegoś interesującego (jeśli mamy remote raid passy) lub ustawić filtr na prawo od napisu "CREATE A RAID ROOM". Pokoje są opisane pozostałym czasem rajdu (aplikacja obecnie nie obsługuje rajdów "niewyklutych"), nazwą Gymu, Pokemonem oraz stanem osób w środku. Po kliknięciu w interesujący nas pokój, dajemy "JOIN THIS RAID ROOM" i gotowe, jesteśmy w środku. Aplikacja automatycznie kopiuje nam kod założyciela pokoju (za każdy razem dostajesz info o tym), którego od razu możemy dodać do znajomych. W razie gdyby jednak kod się nie skopiował, klikany w prawym górnym rogu trzy kropki i "Display Members". Jeśli klikniemy kogoś nazwę, będziemy pisać bezpośrednio do niego. Jeśli klikniemy znaczek QR na prawo od nazwy, to skopiuje nam jego kod, który możemy dodać w grze. Gdy go zaprosimy, on nas przyjmie i jesteśmy gotowi, piszemy na czacie pokoju, że jesteśmy "ready" i albo czekamy w grze na zaproszeni do rajdu lub na wiadomość na czatu kiedy zaproszenia będą wysyłane. Wszystko pozostaje kwestią dogadania się, WIĘC MAM NADZIEJĘ, ŻE JUŻ NAUCZYŁEŚ SIĘ TROCHĘ ANGIELSKIEGO I NIE PRZYNIESIESZ HAŃBY NARODU POLSKIEMU.

6. Trochę inaczej jest, jeśli to Ty masz rajd w swojej okolicy, do którego chcesz zaprosić fej...ludzi z całego świata, bo jesteś za cienki w uszach, by zrobić go sam a wszyscy Twoi znajomi śmieją się z Twojego Czikapu i nie chcą z Tobą rajdować. Najpierw wchodzisz w gym z już wyklutym rajdem i robisz zrzut ekranu (mam nadzieję, że wiesz jak, bo tego już mi się nie chce tłumaczyć). Potem w Pokeraid dajesz "CREATE A RAID ROOM" i zezwalasz na dostęp do lokalizacji (w ten sposób aplikacja sprawdza czy nie robisz fałszywych pokoi). Wskazujesz na screenshot raidu i apka przez chwilę próbuje sczytać z niego wszystkie wymagane informacje. Jedynie podajesz ile osób zdalnie jesteś w stanie zaprosić, czy rajd jest wzmocniony pogodą i ewentualnie nazwę Pokemona, jeśli aplikacja automatycznie go nie rozpozna na zrzucie. Aplikacja tworzy Twój pokój, który po chwili jest widoczny dla wszystkich na świecie. Analogicznie jak w punkcie poprzednim, po chwili zaczną dołączać zainteresowani, zapraszać Cię w grze i pisać na czacie. Niestety zdarzają się łosie, którzy dołączą i czekają na zmiłowanie pańskie. Niestety aplikacja jeszcze nie obsługuje wypraszania/banowania użytkowników, więc albo ręcznie kopiujemy kod takiego delikwenta przez trzy kropki w prawym górnym rogu i "Display Members" oraz liczymy, że jednak nam pomoże w raidzie albo olewamy go lub tworzymy pokój od nowa. Staramy się dogadać i określić kiedy będziemy zapraszać na raid, bo 120 sekund to wcale nie tak dużo i często ludzie nie zdążają.

7. Robimy rajdzik i dajemy poziomkowi plusika za poradnik. Dobrymi damskimi cyckami też nie pogardzę.

8. Pozostałe funkcjonalności aplikacji znajdują się na dolnej belce:
- ikona dwóch ludków - kody przyjaźni ludzi z całego świata, kopiujemy je przez kliknięcie ikony QR na prawo od nazwy. Widzicie barany od spamu kodami? Kolejne miejsce, gdzie możecie kogoś dodać!;
- wiadomości. Tu jest historia wszystkich pokojów, do których dołączaliśmy jak i wiadomości bezpośrednich;
- opcje. Można poprawić nazwę w grze, poziom czy kod przyjaźni; sprawdzić ilość monet; zmienić region gdzie gramy; zmienić ustawienia powiadomień; przejrzeć listę zablokowanych użytkowników; wyrazić swoją opinię o aplikacji; wylogować się.

9. Zaczynamy przestawać być noobem. Codziennie mamy jeden darmowy rajd pass, więc w najlepszym przypadku dziennie możemy zrobić 1 rajd legendarny i zgarnąć fajnego poka oraz nagrody.

10. Wszystkie pytania czy inne kwestie umieszczamy tutaj, NIE ODPOWIADAM NA PRYWATNE WIADOMOŚCI.
#pokemongo #poradnik
  • 30
@KakaowyTaboret: imho noobem jest osoba, która gra na fejku i przeszkadza w grze innym ludziom, np. zbijając gymy po 10 minutach od wstawienia. Jak ktoś sobie lata szukając shiny albo robiąc rajdy to nikomu nie wadzi i nie widzę w tym problemu
@KakaowyTaboret: @Bielecki: co #!$%@?? Najpierw sprawdźcie co znaczy słowo noob a potem wymyślajcie głupie teorie

Noob (zapis w leet speak: n00b) – określenie stosowane w slangu internetowym przez graczy komputerowych. W komputerowych grach wieloosobowych słowo to oznacza gracza o niskich umiejętnościach, osobę niedoświadczoną, która nie chce się rozwijać. Termin jest nacechowany negatywnie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Noob
@poziomek90 @Bielecki Jak już chcesz się bawić w słownikowe definicje to osoba na 40 lvlu nie jest noobem, jeśli ma sukcesy w lidze i ogarnia kontry nie jest osobą niedoświadczona ;) więc może zacznij od siebie?

Bo noob który będzie zbijał dzięki fejkom to nadal noob. Ogarnij też #!$%@? różnice między noobem a newbie jak chcesz się pultac na wykopie wyzywając innych od noobkow samemu latając na fejku i wbijając kilometry kiedy
@KakaowyTaboret: Ogarnianie a posiadanie to dwie różne rzeczy. Co z tego, że ogarniasz kontry jak ich nie masz albo masz bardzo słabe? Im wyższa liga PvP, tym przydatniejsze są pokemony legendarne, których nie masz, jeśli jesteś noobem, który nie robi rajdów.

Co ma zbijać noob dzięki fejkowi? xD To, że ktoś jest #!$%@? i zbija gymy na żywo, bo mieszka obok czy fejkiem, to nie ma żadnej różnicy. Latanie i wbijanie
@poziomek90

Bawisz się w definicje słownikowe więc to nadal za mało by wyzywać od noobkow xDDD sam się zaorales

Kończę dyskusje dla Ciebie zbijanie gymow na żywo to bycie #!$%@?, ale łamanie zasad gry i bycie cheaterem jednocześnie obrażając innych którzy nie spełniają Twojej własnej definicji jest ok.

Latanie na fejku świadczy że jesteś cheaterem a to gorsze niż bycie noobem ;)

Moje ostatnie zdanie wnosi, że nawet ktoś mający 20 legend
@KakaowyTaboret: to był skrót myślowy, zbijanie w krótkim odstępie czasu czy tak by nie pozwolić innym zarobić PokeCoins. Zasady gry są tak głupie, puste i nieegzekwowane, że łamanie ich bez szkodzenia innym, nie jest banowane nawet przez twórców gry, którzy mogliby coś z tym zrobić, ale nie robią. Zgadnij dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Latanie na fejku świadczy, że chcesz pograć, ale nie możesz przez durne założenia
@poziomek90 xDDD Gra polegająca na chodzeniu w którą graszj ma głupie założenia no spoko xDDD a grając w lidze pokemonami z fejka jednak szkodzisz innym jeśli bawisz się w pvp :* podobnie zdobywanie gymow na fejku ¯_(ツ)

Cheaterze. Mnie nie boli dupa ale chyba jesteś bardzo toksyczny skóra ciągle musisz obrażać i atakować innych ¯_(ツ)
/¯ a miej i 2000 wymaksowanych legend ale samemu oszukując nie obrażaj innych samemu nie znając
@KakaowyTaboret: To jest Twój podstawowy błąd. Ta gra nie polega na chodzeniu, tylko na zbieraniu Pokemonów. W jaki sposób szkodzi innym, to że zbiję fejkiem gyma po 9 godzinach i dostaną monety? W jaki sposób szkodzi w lidze to, że mam takie Pokemony jakbym mieszkał w dużym mieście a nie na zadupiu? Niesamowita logika xD
Gram w tą grę od premiery i sam na początku traciłem czas, pieniądze i zdrowie by
To jest Twój podstawowy błąd. Ta gra nie polega na chodzeniu, tylko na zbieraniu Pokemonów.


@poziomek90:

Których nawet w mieście wojewódzkim zbytnio nie zdobędziesz jak nie ruszysz się z domu :-) dlatego masz apki do fałszowania odleglosci jaka pokonales?

jaki sposób szkodzi innym, to że zbiję fejkiem gyma po 9 godzinach i dostaną monety?


Jeśli po 9h to nic- ale czy zawsze tak robisz? xD i jak wrzucasz tam silne pokemony
@KakaowyTaboret: Haha, w mieście wojewódzkim? Człowieku, mieszkam na wiosce około 500 mieszkańców, ale zrobiłem sobie 2 gymy i 5 pokestopów pod domem. Respią mi się Larvitary, Cranidosy, Snorlaxy, Bagony, Dratini, Deino i inne też rzadkie. Na wsi, a Ty pieprzysz że w mieście nie da się zdobyć xDDD

Jeden #!$%@? co wrzucam, po kilku godzinach bez karmienia nawet Blissey na 40 poziomie jest łatwa do zbicia. Robię tak, bo sam zarabiam
Po prostu zabolała Cię prawda. Jest pełno noobów, co przychodzą 40 poziomem na rajd a potem zdziwienie, że w 7 kont nie mogą zbić, bo biją Aggronami xD Na takich pluję


@poziomek90:

Jak pisałem- pełno w Tobie jadu i tyle, na dodatek tryhard i cheater jednocześnie ¯\_(ツ)_/¯ i jeszcze obrażasz innych, no ja #!$%@?ę xD na dodatek masz magiczną moc i wiesz o czym myślę, a nie o tym, że po
@poziomek90: To ja tam was trochę przerwę "dyskusję" i powiem, że całkiem fajna appka ten Pokeraid. Na początku myślałem, że lipa będzie, bo bez autojoina ciężko wbić, ale w końcu się udało i to kilka razy. Naprawdę świetna opcja.

A tak nawiązując do waszej dyskusji, mi tam żadne latanie nie przeszkadza, nawet w sumie chciałbym żeby to dodali oficjalnie. Wtedy można by zrobić tak, że poksów z latania nie możnaby używać
To ja tam was trochę przerwę "dyskusję" i powiem, że całkiem fajna appka ten Pokeraid. Na początku myślałem, że lipa będzie, bo bez autojoina ciężko wbić, ale w końcu się udało i to kilka razy. Naprawdę świetna opcja.


@mlodyapollo:

Dla mnie też spoko, ale wyzywanie innych od noobów, samemu cheatując (bo Poziomek cheatuje by miec lepsze poki, i przechodzic więcej km) to jednak zwykłe chamstwo.
co xD czy ja wskazałem jakieś konkretne osoby? xDD skoro czujesz się obrażony czymś, co nie wspomina o Tobie, to chyba raczej jest to Twój problem a nie mój xDDD


@poziomek90:

Nie czuję się obrażony. Podobnie jak nie czuje się obrażony gdy ktoś mowi, ze osoby o nickach owocowych są #!$%@?, ale powiem mu, że jest dzbanem ( ͡ ͜ʖ ͡)