Wpis z mikrobloga

Witajcie, otóż jak wielu młodych kierowców również u mnie nadszedł czas na zakup pierwszego krążownika. Niemniej jednak jak pewnie często u innych osób powstaje dylemat, jaki samochód wybrać?!? Oraz kilka innych pytań. Po pierwsze dysponuję budżetem: 5-10k, oraz rodzicami którzy muszą zaakceptować mój wybór. Mi podoba się każdy samochód w którym mogę podróżować w miarę komfortowo w miarę niskim kosztem, ostatnio z naciskiem na BMW E46 (co tu dużo mówić, tylni napęd!), A moim rodzicom Škoda czy Seat. Argumentem są dużo niższe koszta serwisu, spalanie oraz gabaryty. Na spalanie mam kontraegument: "LPG!" Natomaist ceny serwisu dalej mnie nurtują. I teraz tak, czy koszta utrzymania takiej BMW E46, jej serwisu oraz ogólnej eksploatacji są aż tak dużo stosunkowo wyższe? Sprawdzałem ceny skrzyń, sprzęgieł oraz innych części i nie były dużo wyższe, a nawet porównywalne, czy aby odpowiednie części w jakiejś Astrze H nie stoją po tyle samo? Zaznaczam, że mi nie chodzi o przekonanie rodziców czy coś, bo mogę sobie po prostu ten samochód kupić, ale o logiczne uargumentowanie swojej decyzji. Przecież nie chciałbym wyrzucić drugie tyle na remonty. Jest tu ktoś kto kupił takie E46 w kwocie 5-10k i mógłby się wypowiedzieć? Jeśli nie BMW to jakie inne auto? Oczywiście mogę zaakceptować nawet Dacie z silnikiem 1,2 ale takie E46 w podobnej cenie mają dużo dużo bogatsze wyposażenie i praktycznie wszystkie cechy przemawiają za nimi. Czy części rzeczywiście są aż tak drogie, czy większość E46 w tej cenie to gruzy, a może to tylko takie błędne przekonania?
#bmw #motoryzacja #pytanie #lpg
  • 29
@xpatryk89: Kup se fiata stilo, albo alfe 147 z 1.9jtd (ale tutaj musisz mieć pieniądze na zawieszenie), odłożysz trochę piniendzy zrobisz mapę silnika i będziesz mógł szpanować przed karynami swoją P O T Ę Ż N Ą furą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xpatryk89: mam synów i nigdy w życiu nie zgodziłbym się żeby pierwsze auto to bmw

Mam mazdę z 2002 roku. Więc rdza.
Ja wiem ze to mazda. Ale w mojej rdza największą jest gdzie Dostał w czasie dzwona.
A nie wierzę że takie bmw za 5 k nie miało dzwona.

A z awariami jest fajnie jak auto ci się zepsuje koło garażu. A nie zawsze tak jest.
@sorek: Właśnie najpierw planowałem tylko automat, ale brak żadnych ofert w tej cenie i choćby przebiegu poniżej 300k odstraszyło mnie od niego. Właśnie mam na oku głównie E46 320i lub ewentualnie E39, teraz tylko czekam na opinie od osób które taką drogą podążyły :)
@xpatryk89: E39 to odpuść, bo na to auto trzeba mieć więcej kasy, budżet 10k to idealnie na E46 320i. Jak chcesz tanio jeździć to kup w gazie, bo bez gazu przy srogim deptaniu na każdych światłach będziesz miał tak 12-14L spalania. Chyba że zrobisz wlot powietrza, sondy i strojenie na hamowni to Ci go zrobią i będzie palić 10
@xpatryk89: Jak to twój 1 samochód i OC będzie na Ciebie to jak znajdziesz magika to Ci za 1500-1800 zrobi OC. Bo tak z ulicy czy prosto z ubezpieczalni to może nawet 3-5k wyjść
@xpatryk89: Cena eksploatacji to jeden rabin powie tak a inny nie. Stare janusze w wypierdziałych oplach Ci będą stynkać że ooo bmw drogo a tak w sumie nie jest bo części to leżą na każdym szrocie, masz 500 grup po 50k członków gdzie sprzedają graty do E36 i E46 a do 320i to najwięcej jest, i to jest tak popularny samochód że masz zamienniki w każdym kolorze i każdej cenie niejednokrotnie
@xpatryk89: A to czy wpakujesz w niego tonę kasy to loteria tylko i wyłącznie, jedni kupią i wszystko się zacznie sypać, a drugi kupi i co kilka miesięcy włoży kilka stówek w naprawy i jeździ jak król
@xpatryk89: BMW łatwo kupić po innym młodym, który kupił samochód za ostatni grosz a później nie miał na utrzymanie, więc praktycznie nie naprawiał samochodu albo drutował wszystko.

A nie wierzę że takie bmw za 5 k nie miało dzwona.


@Sl_w_k_1: Dzwona jak dzwona ale za taką cenę to na dzień dobry pewnie będzie miało masę rzeczy eksploatacyjnych do zrobienia jak nie silnik na dzień dobry nie do wywalenia. Na pewno
@xpatryk89: Możesz sobie kupić jakiegoś dziadkowoza 1.2 i jeździć za 50 zł miesięcznie bo pali to tyle co nic oraz usterek pewnie będzie mniej, ale co to za frajda z jazdy. Tak jak kupisz gruza to na śniegu się pobawisz, na światłach możesz #!$%@?ć, za niewielkie pieniądze możesz go trochę pomodować, poznasz pewnie tonę ludzi i będziesz miał zajebiste wspomnienia z wszystkich akcji ale rodzicom czy starym boomerom tego raczej nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xpatryk89: e39 jest super, ale na pierwsze auto bedzie ciężkie i sionik 2.2 to mało do niego

Szukaj e46 i niech Cie przebieg nie przeraża, silnik można łatwo podmienić a jak buda zdrowa to warto pracować :)

Dawaj znac, mialem pelno e39, e46, e36, e38 itp.. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@xpatryk89: ale jeżeli chcesz mieć taki samochód że nic się nie zepsuje, a z każdą pierdołą polecisz do mechanika to może to nie być dobry wybór, bo wiadomo te samochody mają po 20/30 lat i tu się coś może psuć, i zazwyczaj to są jakieś pierdoł gdzie musisz poczytać na forum albo odczytać błędy itp
@xpatryk89 ja też na 1 auto wybrałem E46 320i i tak jak wszyscy dookoła #!$%@? żeby nie kupować bo będę żałować, bo wydam miliony na mechanika, bo się nie wypłacę, bo się zabije i inne boomerskie gadanie to teraz uważam że zakup gruza to była moja najlepsza decyzja w życiu