Wpis z mikrobloga

Kupiłem lenovo legion 5 z 4600h, 1650 i 8GB RAMu (chciałem 16 ale było dobre promo). I teraz pytanie, w sumie póki co z tego co używałem to nie widziałem, żeby brakowało mi RAMu, wstępnie chciałem wyjąć to co mam i wstawić 2x16GB ale teraz się zastanawiam czy to nie będzie overkill i nie lepiej może po prostu dołożyć drugą kosć 8GB i mieć 16?
Użytkowanie: internety i gierki, lubię mieć dużo kart odpalonych w chromie, no ale też nie robię nic szalonego typu VMy ani obróbka graficzna.
#komputery #lenovo trochę #gry
  • 13
  • Odpowiedz
@telesiak: Właśnie też mocno się wahałem ale jednak wolałem tego nowego ryzena, ale pewnie za kilka lat będę żałował że nie wziąłem jednak tego 1660 ti :D
btw ile może kosztować usługa dołożenia RAMu? Ze 20-30 zł? Ja mam dwie lewe ręce, laptop nowy, nie chciałbym sobie czegoś zepsuć
@Ins0maniaC: Też się skusiłeś na letnie promocje? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W ogóle Lenovo dobra firma kurna,
  • Odpowiedz
@TotalDisaster ja kupiłem kość za 150zł i coś koło tego będzie cię to kosztować, a to jest na tyle proste że zrobisz to sam wpisz sobie na yt to jest jak wsadzenie klocków LEGO - dziecinnie proste
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: trochę wcześniej kupowałem, mam serię legion y540 bodajże, ale też wtedy trafiłem na fajną promocję. Laptop super, ale i tak czekam tylko na premierę nowych kart i kupuję stacjonarkę. Na wtedy potrzebowałem mobilności i legiony to chyba najlepszy wybór w tych cenach (no i nie wygląda jak zabawkowe "gejmingowe" sprzęty). A dołożenie RAMu jest tam banalne, wystarczy odkręcić spód i masz idealne dojście do pinów. Mi to zajęło z 10
  • Odpowiedz
@Ins0maniaC: Oj tak, mój poprzedni lapek był aluminiowy (kopał prądem XD) to jak czytałem, że plastik to się trochę martwiłem, ale wygląda super, nie świeci się jak choinka no i najważniejsze działa dobrze.
  • Odpowiedz
@Ins0maniaC: nie wiem czy taka banalna sprawa dla OPa co mówi ma dwie lewe ręce (nick zobowiązuje), nie wiem jak te nowe legiony z AMD ale mój y540, żeby dostać się do RAMu to trzeba odkręcić całą dolną obudowę i następnie podważyć plastikowe zaczepy (idealna szansa żeby je połamać albo porysować/ułamać obudowę)

po jej zdjęciu cała płyta główna i elektronika jest odsłonięta i do tego ram był schowany pod taką małą
  • Odpowiedz
@Catmmando: po prostu widziałem jak to wygląda w niektórych laptopach, gdzie wymiana/dokładka czegoś to karkołomne zadanie (hit to laptop bodajże od hp, ale nie pamiętam modelu, gdzie żeby wyłożyć baterię trzeba rozebrać klawiaturę i matrycę, wszystko było tak delikatne, że niewłaściwy ruch to urwanie taśmy), ale może faktycznie masz rację i laik może mieć problemy nawet tutaj.
  • Odpowiedz
@Catmmando: Wiesz, nigdy czegoś takiego nie robiłem a głupio by było zepsuć nowego laptopa albo utracić gwarancję, a taka usługa myślę, że więcej niż 50zł mało gdzie będzie kosztować. Warte spokoju.
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: spróbuj najpierw zagadać po znajomych czy ktoś tego nie zrobi za kilka dyszek i przy okazji nie pokaże ci jak to się robi bo w serwisie wezmą sprzęt na zaplecze, zrobią, przyniosą a ty jak nie wiedziała jak to się robi tak nadal nie będziesz wiedział
  • Odpowiedz