Wpis z mikrobloga

#stellaris
Dobra pomimo 190h przegranych, ta gra cały czas mnie zaskakuje. I zabiera mi konkret życie (potrafię siedzieć przy niej po 10h). Dodatkowo doinstalowałem kilkanaście modów --> zupełnie nowa gra xD A teraz pytanie moje. Czy w trakcie gry samoistnie powstają nowe rasy i czy mogą z czasem stać na równi z innymi? Czy jak odpalamy grę to już z góry założone są rasy jakie będą w rozgrywce i elo?
  • 10
@jediwolf: Rasy jako gatunki żyjące w galaktycy powstają -- czasami przez mieszanie się innych ras, czasami przez samoistne modyfikacje (jako podrasa głównej rasy).
A rasy jako osobne cywilizacje też -- np przez rebelię w źle zarządzanym imperium albo poprzez rozwój prymitywnej cywilizacjia.
Ale tak, żeby jakaś planeta, na której nie ma żadnej cywilizacji nagle coś się pojawiło -- to poza specjalnymi eventami to nie.
@jediwolf: są też prymitywne cywilizacje które mogą np z ery prehistorycznej i budowania piramid stać się same bądź za twoją pomocą cywilizacją kosmiczną. Jedynie to że one przy generowaniu galaktyki się robią i są, nie powstają w trakcie gry ale pewnie i na to mod może być ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jediwolf: Jest jeszcze opcja przyspieszenia rozwoju zwierząt do poziomu rozumnego gatunku, ale nie można robić tego dowolnie, przy badaniu planety możesz dostać powiadomienie o tym, że jeden gatunek ma predyspozycje do przyspieszenia rozwoju.
Nigdy nie przeszedłem gry


@MajoZZ: Ja raz specjalnie po to grałem żeby zobaczyć co się stanie po podbiciu wszystkich wrogów i skolonizowaniu wszystkich planet - nic się nie dzieje, gra toczy się dalej.

Raz też grałem po to, żeby dostać osiągnięcie za pozostanie jedynym gatunkiem w galaktyce (gatunkiem, nie krajem), okazało się że wystarczy zagrać bez przeciwników i dostajesz osiągnięcie dość szybko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@MajoZZ: Haha. Ja właśnie zaczynam od nowa i kminie jak grać, czy się nastawiać, żeby na starcie jak najwięcej układów przejąć, bo potem jak inni się rozrosną to już nie ma co przejmować, czy iść w technologie czy może od razu flotę robić xD
@jediwolf: jak chcesz zrobić flotę bez zasobów z innych układów ? zawsze na start badacze + zajmowanie co się da, odcinanie innych i brak przejścia przez twój teren
@Goglez: jak zacząłeś bez przeciwników skoro jest minimum paru(nie pamiętam dokładnie ilu) ?