Wpis z mikrobloga

Muszę zmienić w butli sam ten element łukowaty w szczycie butli (ta biała rurka) bo zaczęła korodować za złączem elastycznym. Fachowiec mi chce wcisnąć zestaw z którego odkręci samą rurkę, a resztę mi zostawi za 600 ziko.
To się chyba nazywa podejście stalowe.

Widzę, że można kupić samą tą rurkę za 100-200 ziko.
To ma jakieś standardowe wymiary zawsze?
Moja ma gdzieś 74x78 cm.

https://www.weba.com.pl/pl/produkty/zestawy-i-akcesoria-do-gazu-plynnego-lpg/elementy-przylaczeniowe-do-gazu-plynnego

#pytanie #ogrzewanie #propan #gaz #dom #budowadomu
Pobierz n4ojlj3_42lk - Muszę zmienić w butli sam ten element łukowaty w szczycie butli (ta bi...
źródło: comment_1599596306IUPyQrIbFzik6YckKrBWqY.jpg
  • 19
@n4ojlj3_42lk: Chciałbym jeszcze wspomnieć o jednej dość ważnej rzeczy. Osoba która to będzie wymieniać musi mieć odpowiednie uprawnienia na instalacje gazowe. Zastanów się czy na pewno chcesz to sam robić bo po wymianie na pewno będzie trzeba dokładnie sprawdzić szczelność instalacji i nie na węch czy budyń tylko czujnikiem. Sugeruję poszukanie tańszego speca z uprawnieniami, przecież to nie jest butla z gazem w samochodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°
@juzjuzjuz: Przeca to normalna firma mi wymienia. I nie tylko ten element, ale i całą butlę na nową.

Problem w tym, że mam wrażenie, że mnie na hajs chce naciągnąć albo nieogarnia, że można kupić samą tą rurkę zamiast całego pakietu przyłączeniowego.
Stwierdził, że kupi cały pakiet za 600-700 ziko, ale zmieni mi samą rurkę, a resztę zostawi.

A chcę zmienić te rurkę bo u mnie to wygląda hardkorowo pomimo faktu,
Pobierz n4ojlj3_42lk - @juzjuzjuz: Przeca to normalna firma mi wymienia. I nie tylko ten elem...
źródło: comment_1599597106e9WlRKqybWu4svfC9NVZfM.jpg
@asdasdce2w: Ja za zbiornik 4850l płacę około 12 tysięcy. Nie mam pojęcia jak to się ma z podziemnym.

Ale na bank musi być droższy. Kopanie i osadzenie. Myślę, że spokojnie koło 20 tysięcy.

Zbiorniki te mniejsze tj. 2700 litrów to koszt około 9-10 tysięcy z montażem.
@asdasdce2w: Rocznie zużywam jakieś 2300 litrów gazu. W GASPOL mnie koszą za to 7000 PLN rocznie. Na własnej butli łatwo obliczyć, że wyjdzie ok. 3000 PLN.

Mógłbym zamocować te mniejszą, ale butla stoi przy płocie i musiałbym ją odsuwać i nowy projekt robić i cena taka sama by wyszła.
@n4ojlj3_42lk: Czyli dotychczas miałeś butlę od GASPOLu i ona nie była Twoją własnością? Czy oni wymagali podłączenia do internetu aby im "pikało" gdy poziom gazu w butli spadł i trzeba było zatankować ponownie?

Czy dobrze myślę co się opłaca bardziej: kupić butlę na własność, zamówić firmę do jej montażu i załatwić inną firmę, która będzię ją napełniać? To znaczy chyba każda firma "gazowa" może napełnić taką butlę, myślę?
A jak ona
@asdasdce2w:

Do tej pory miałem w dzierżawie od GASPOL co powodowało, że tylko oni mi mogli ją napełniać. Jest tam taki moduł GSM ślący info do GASPOL za który też płacę i wtedy wiedzą kiedy trzeba ją napełnić.
Z tym, że oczywiście napełniają po ich cenie, która jest 3x wyższa od ceny rynkowej nie.
Dodam, że nawet nie napełniają swoją firmą tylko biorą pierwszą lepszą z brzegu z rynku, która podjeżdża