Wpis z mikrobloga

@Nevak: Byłem kiedyś wkręcony w teorie spiskowe i poznałem tamto środowisko. Mogę zapewnić, że prawda nie ma dla tych ludzi znaczenia. Jak jakaś teoria staje się publicznie dostępna i akceptowalna, a oficjalne źródła ją potwierdzają (np. mieszanie się Rosji w wyborach w USA, Panama Papers itp.), to przestaje dla foliarza mieć jakąkolwiek wartość. Dlatego, że tu nie chodzi o dojście do prawdy, tylko o intelektualną masturbację. Foliarz może być dumny z
  • Odpowiedz
@Nevak: niby śmieszne ale ja się czasem zastanawiam że gdyby serio było coś dużego do ukrycia to w tym momencie wystarczy powiedzieć "teoria spiskować" i już ludzie z rigczem przestaną węszyć
  • Odpowiedz
@Faraluch: Sam termin 'conspiracy theory' został ukuty przez CIA po zabójstwie JFK, właśnie po to, żeby móc łatwo ośmieszać ludzi niewierzących w oficjalna wersję.
@Ddan: też trochę liznąłem tego środowiska i trochę się zgadzam, trochę nie. Imo dobrze że są ludzi kwestionujący poczynania miłościwie nam panujących i szukających dziur w oficjalnej narracji, szczególnie biorąc pod uwagę historię poczynań rządów, chociażby i USA. I nie mówię tu o jakichś wyssanych z
  • Odpowiedz
@Karakatamakatula: to też jest coś bardzo słabego w moim odczuciu. Doprawdy nie jestem w stanie zrozumieć publicznych deklaracji dotyczących naszych wyborów politycznych. Nie jestem w stanie swoim nazwiskiem rekomendować wyboru osoby, której złe decyzje mogą wpłynąć na odbiór mojej osoby przez innych. Przecież jawne popieranie partii wiąże się poniekąd z tym, że przedstawiciele tejże partii stanowią naszych reprezentantów. Nie jesteśmy w stanie wpłynąć za bardzo na słowa i czyny polityków, więc
  • Odpowiedz
Doprawdy nie jestem w stanie zrozumieć publicznych deklaracji dotyczących naszych wyborów politycznych.


@Berezowski: wydaje mi się, acz #!$%@? się znam, podobnie jak 90% wykopków, że wynika to z potrzeby ludzi do identyfikowania się z plemieniem. Jako że plemiona zostały nam odebrane szukamy jakiegoś zastępstwa, a że czasy mamy jakie mamy i główna oś polaryzacji przebiega przez poglądy polityczne to jest jak jest.
  • Odpowiedz