Wpis z mikrobloga

Wśród tej całej patodeweloperki zdażają się i perełki. Byłem na prezentacji Kościelna 23 w Poznaniu i kopara mi opadła:
- spore tarasy
- przestrzeń wspólna na dachu
- nie kryją się z tym, że powierzchnia pod ścianami działowymi jest wliczona w powierzchnie mieszkania umieszczając taką informację w rzucie
- nie nie płacisz przy drobnych zmianach typu przesunięcie gniazdka
- dokładne rzuty mieszkania, tzn. odległości od ścian, umiejscowienie grzejników

Nic dziwnego, że oficjalna sprzedaż jest od wczoraj, a pełno mieszkań już zarezerwowanych.

Podsumuję to tym komentarzem:

Im dłużej patrzę na Kościelną 23 tym bardziej zastanawiam się dlaczego przy tych cenach ktokolwiek rozważałby akutalnie inną inwestycję na mieście ;)

źródło

Polecam też poczytać komentarze innych osób. W większości moją opinię podzielają inni.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #kredythipoteczny #budujzwykopem #patodeweloperka #mieszkania #mieszkanie #poznan
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@becvvv: To że powierzchnia pod ścianami działowymi jest wliczana w pow. mieszkania to wina obecnych przepisów, po prostu jest to w pełni legalne.
Ja osobiście tego nie robie bo to chore ale to już kwestia etyki ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@becvvv: Zobacz Osiedle Goplana - powierzchnia pod ściankami działowymi *nie jest wliczana* + zapis w umowie który to precyzuje. Dalej od ul.kościelnej(kościelna to głośna ulica a będzie tylko gorzej). Dalej od ulicy nad seganką(która jeszcze nie istnieje a będzie pod oknami kościelnej 23 i przyjmie głowny ruch z nowych jerzyc). Kolejne pytanie to jak daleko jest kościelna 23 od kamienicy jerzyce? Nie ma tam ryzyka zagladania sobie w okna?
  • Odpowiedz
@bhunji: Pytałem się w goplanie według jakiej normy liczą i odpowiedzieli, że: PN-ISO 9836:1997. No na pewno odpuszczą sobie 30k zł na mieszkaniu xD
  • Odpowiedz
@becvvv: Też pytałem. Liczą według PN-ISO 9836:1997 + bez problemu oferują zapisy w umowie deweloperskiej, że do ostatecznego rozmiaru mieszkania nie liczą się powierzchnie pod ściankami działowymi.
  • Odpowiedz
@milvanb: W mieszkaniu masz ścisły nośne (konstrukcyjne budynku, których nie możesz usunąć) i ściany nośne (które dzielą pomieszczenia i możesz je usunąć jak chcesz). Przy liczeniu metrażu mieszkania możesz brać pod uwagę tylko powierzchnię pomieszczeń, albo powierzchnię pomieszczeń + powierzchnię ścian (oczywiście od strony podłogi)

Np. na tej ścianie ze zdjęcia, jej powierzchnia przy podłodze to 300cm * 10 cm = 3000cm^2, a więc 0.3m^2. Jeśli cena za m^2 mieszkania
becvvv - @milvanb: W mieszkaniu masz ścisły nośne (konstrukcyjne budynku, których nie...

źródło: comment_1599391210UZEBPxciGNup2EeoLsbUOt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz