Wpis z mikrobloga

Co jest lepsze deski, płyty OSB czy coś innego do zrobienia podłogi w suficie (sufitu na piętrze)? Majster mòwi, że to będzie deska->wełna szklana<-deska, w sensie taka wyglądać w przekroju będzie podłoga na strychu.
Ktòry materiał jest lepszy, pod względem wytrzymałości, jakości i dźwięku? Na strychu jakieś graty chciałbym mòc położyć, nic super ciężkiego i chciałbym aby sufit (podłoga w strychu) też pochłaniała dźwięki z pokoju pod nim.

Na zdjęciu widok z pokoju na piętrze na pusty strych, bez podłogi.
#budujzwykopem #budowlanka #dom
asdasdce2w - Co jest lepsze deski, płyty OSB czy coś innego do zrobienia podłogi w su...

źródło: comment_1599129575TATotTnoIN6Va7EWpeAsHj.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@asdasdce2w: Płyta OSB w systemie pióro wpust. Niestety jak nie było to przewidziane od razu (rozstaw krokwi, późniejszy rozstaw jetek itp) to będzie dużo odpadów. Deski i ogień. Mówimy oczywiście o podłodze na strychu. Od spodu to chyba standard, stelaż i gk.
  • Odpowiedz
@leesiuu: Robiłem już różne warianty podłogi na strychu. 2x12mm na przekładkę, 22mm i 18mm pióro-wpust. Najlepiej wyszło na pióro wpust, w ogóle się nie uginalo - nawet w przestrzeniach miedzy jetkami. U siebie dałem standardowa 22mm bo cebula mocno :)
  • Odpowiedz
@dzazzio: u siebie również robiłem 22mm zwykłą. Docinałem długości oczywiście do jętek, a przy ścianach dodatkowo dokręcałem kątowniki, żeby się nie uginały końce.
Na razie mam skręcone tylko końce płyt OSB na 4 śruby na stronę, ale to już się mało co ugina. Planuję jeszcze dokręcać pomiędzy (tam gdzie jętki wychodzą) na mniejszych śrubach to już w ogóle będzie pancerna konstrukcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mieliście poziom pod OSB czy czymś równaliście


@Pwado: a nawet tego nie sprawdzałem. Jak były jętki tak przykręcałem. TO jest strych, nie potrzebuję tam mieć idealnie równo.
  • Odpowiedz