Wpis z mikrobloga

Co byście wybrali, gdybyście chcieli kupić nowe auto segmentu B lub C? Jazda głównie po mieście, raz lub dwa razy do roku większa trasa wakacyjna.

W tej sytuacji zastanawiam się czy korzystniej kupić lepiej wyposażone auto segmentu B czy bardziej ubogą wersję segmentu C (aczkolwiek klimatyzacja automatyczna jest must have). Zastanawiałem się też nad używanymi modelami, jednak nie jakimiś 10 letnimi autami marki premium tylko bardziej 3-5 letnie samochody. Wtedy wiadomo - mamy najczęściej lepsze wyposażenie za mniejszą cenę, kosztem wieku i ewentualnych wad ukrytych.

Z nowych aut kusi mnie #kia z racji 7 lat gwarancji, jednak z tego co patrzę to faktycznie ta gwarancja wynosi 2-3 lata na części, bo 7 lat na powłokę lakierniczą, co i tak jest spoko. #seat też fajnie wypada ze swoimi 5 latami. To o czym myślałem to Kia Rio/Ceed, #seat Ibiza/Leon, #opel Corsa/Astra i #ford Fiesta/Focus.

Pytanie głównie kieruję do osób, które w niedawnym czasie rozważały albo dokonały takiego zakupu i mogą się podzielić spostrzeżeniami.

#motoryzacja #samochody
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devih: podstawowe pytanie na jak długo i na ile osób.
Bo ja mam rodzinę 2+2 i jeszcze 5 lat temu kupiłbym mazdę 6 i teraz już się cieszę że wreszcie walizek mniej i można kupić mniejsze auto bo np dzisiaj znowu przerysowałem bok.

Może karoq.

A dla ciebie rada. Jak kupisz auto z bajerami to łatwiej ci będzie je sprzedać co nie znaczy że dostaniesz za niego
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Zdecydowanie na dłuższy czas, powiedzmy 10 lat. Dzieci nie mam (chociaż w tej perspektywie 10 letniej raczej warto założyć, że prędzej czy później będą), więc jazda codzienna to w głównej mierze samemu - praca sklep i tak dalej. Generalnie skłaniam się do segmentu C tylko w kwestii wyjazdów wakacyjnych, bo powiedzmy pojechać do Chorwacji wygodniej (raczej) czymś pokroju Focusa niż Yaris.

Myślałem o wydaniu 60, maksymalnie 70 tysięcy, więc Karoq raczej odpada. Ogólnie #skoda skreśliłem, bo w moim budżecie mógłbym pozwolić sobie na Fabię, a wizualnie totalnie mi ona nie pasuje.

@sierzchula: O właśnie o tipo zapomniałem, a cenowo oraz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devih: jak dzieci może będą to na razie szkoda czasu o nich myśleć.

A co do wielkości.
Lepsze większe czy mniejsze na miasto?
Bo na tą Chorwację to będziesz jeździl raz.
Podziel sobie 2/365
  • Odpowiedz
O właśnie o tipo zapomniałem, a cenowo oraz wizualnie fajnie wygląda


@Devih: problem jest tylko taki, ze golas to tragedia, a zeby byl spoko to trzeba prawie wszystkie kratki u dealera zaznaczyc, co podwaja cene bazowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: miałem ibizę 6L i do parkowania była super. Nie było miejsca, gdzie bym się nie zmieścił. Muł to był, bo jedynie 75 KM. Miałem też Astrę H i dramatu w mieście nie było, ale już nie w każdą szparę wjechałem. Jeździłem też trochę czasu Merivą B i tu już różnica w parkowaniu była. Niby to tylko kilka cm względem Astry, ale komfort w parkowaniu już nie ten.

@sierzchula
  • Odpowiedz
Jak oceniasz ASO fiata? Chodzi mi o taki średni koszt corocznego przeglądu małego i dużego.


@Devih: ja mieszkam w BE, za roczny z wymiana oleju i filtra place €90, a grubszy mam za rok gdzie dodatkowo wymienia pozostale filtry i ma wyjsc ok €140 o ile nie bedzie np klockow do wymiany.

Wersja Lounge, to ta która by mnie interesowała i to koszt 71200 według konfiguratora


@Devih: mi
  • Odpowiedz
Co byście wybrali, gdybyście chcieli kupić nowe auto segmentu B lub C? Jazda głównie po mieście, raz lub dwa razy do roku większa trasa wakacyjna.


@Devih: Rozważałem ostatnio nowe Clio V 1.0 z salonu. Dali mi na dobę - super auto, chyba zdecydowany top w swoim segmencie, ma też rekordowy bagażnik... Ale po namysłach jednak, kupiłem 4 letnie c4 picaso II. Przy pakowaniu do Clio (rodzina 4 os.) zawsze trzeba
  • Odpowiedz