Wpis z mikrobloga

#rower
Ten kto namówił mnie na konwersję na system bezdętkowy (tubeless), powinien dostać w zęby xD To jest masakra. Felki tubeless ready, opony tubeless ready, taśma i wentyle specjalne i dupa. Powietrze ucieka. Wlałem tyle mleka i nadal. Tylko pieniądze, czas i nerwy zmarnowane.
Chciałem jeździć na niższym ciśnieniu bo niedawno zdjąłem gips z ręki i nie chciałem stresować nadgarstków. To jest naprawdę droga przez mękę. A na wideo na YT pokazują, że to takie proste.
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adrian00: mordeczko rozumiem twój ból. Tu może być problem z obręczami. Jak tylnego koła w mtb za #!$%@? nie uszczelnie samemu tylko odpływ w wannie, przód dt swiss wchodzi nawet jak dmucham ustami w wentyl. Proponuję dać do serwisu - niech się tam z tym #!$%@?. Jak już raz złapie to później tylko mleko dolewasz.
  • Odpowiedz
@panato: Tak. Opona na obręczy. Nawet się opona uszczelniła. A powietrze ucieka w okolicach wentyla. Z tego co czytałem, to wina taśmy i trzeba ponownie założyć. Tylko ile razy będę poprawiał zanim się uda? To za droga zabawa.
  • Odpowiedz
10m tasmy za 20zł? Buteleczka mleka za 15?


@GrubyKociol: Jakby to tyle kosztowało to bym się nadal bawił. za 15PLN nie mogę kupić nawet 30ml uszczelniacza a co mówić o zapasie. A 10m taśmy to chyba z budowlanego.
Pokaż mi linki bo nie wierzę.
I oczywiście. "Tubeless nie jest #!$%@?, u mnie wszystko w porządku. To ty nie umiesz."
  • Odpowiedz
@Adrian00: zaskoczę cię - tak taśma z budowlanego to często to samo co sprzedają jako taśmę tubeless. Ba - nawet izolacyjna się nada jak 2 razy obwiążesz. Wiem, bo używałem :) Na Allegro masz "Taśma strappingowa" 66m za mniej niż 20zł. Jest jeszcze Tesa 4289, która jest jeszcze lepsza, ale ciężko dostać w detalu.

Z uszczelniaczy - ja używam Effetto Mariposa Caffelatex - 1L za ~60zł.

Zła wiadomość jest taka,
  • Odpowiedz
Jakby to tyle kosztowało to bym się nadal bawił. za 15PLN nie mogę kupić nawet 30ml uszczelniacza a co mówić o zapasie. A 10m taśmy to chyba z budowlanego.


@Adrian00: ja tam mleczko po ca.40zł za 1000ml kupowałem (OKO), taśmę z AliE po 20zł za 10m. Wszystko działa, 4x robiłem i za każdym razem wszystko bezproblemowo.

Przy wentylu mocno ucieka? Otworek pod wentyl to takie nacięcie 2-3mm maksymalnie powinno być.
  • Odpowiedz
Zła wiadomość jest taka, że jeżeli cieknie przy wentylu to musisz usunąć taśmę, osuszyć wszystko i dokładnie wyczyścić, potem założyć od nowa.


@panato: Zdałem sobie z tego też sprawę :(

zaskoczę cię - tak taśma z budowlanego to często to samo co sprzedają jako taśmę tubeless. Ba - nawet izolacyjna się nada jak 2 razy obwiążesz. Wiem, bo używałem :) Na Allegro masz "Taśma strappingowa" 66m za mniej niż 20zł. Jest jeszcze Tesa 4289, która jest jeszcze lepsza, ale ciężko dostać w
  • Odpowiedz
@Adrian00: z izolacyjną jest różnica o tyle, że jest trochę zbyt elastyczna i klej jest jakiś dziwny, po czasie lubi się przesuwać po obręczy, odsłaniając otwory na szprychy. Generalnie tasma pod tubless powinna być w miarę sztywna i gruba, ale na tyle elastyczna żeby się dopasowała do kanału ze szprychami.
  • Odpowiedz
@Adrian00: pierwsze lepsze linki, jak szukałem sobie to wyszło jeszcze taniej:
Tasma uszczelniająca jest używana jak najbardziej w ''budowlance''. Gówniane rowery nie potrzebują specjalnej taśmy opracowanej przez NASA MUSK COLABORATION

Najbardziej popularne na ten moment:
  • Odpowiedz