Wpis z mikrobloga

#szkola #pytanie #wakacje #koronawirus
Macie lęki przed powrotem do szkoły po tak długiej przerwie?(ja pamętam że po 2 miesiącach miałem, co dopiero teraz)
Nie było takiej przerwy pewnie duuuugi czas(sprawdzał ktoś z #historia kiedy ostatnio były tak długie "wakacje"? zaraz po wojnie?

Nie zazdroszczę wam, teraz każda dyrektorka szkoły, jak niedawno kierowniczka sanepidu, bedzie niczym pani życia i śmierci, co powie, to święte, pewnie jak z obostrzeniami związanymi z koroną: u nas w małym miasteczku na wschodzie pełen luz i ludzkie podejście władz i policji, bo każdy każdego zna i wie gdzie mieszka;), ale w dużych miastach, gdzie urzędnik(dyrektorka) jest anonimowy, tam się działo, pewnie będzie się też działo w szkołach w większych miastach.
Dyrektorzy by chronić swoje stołki, będą rozdrapywać każdą niejasną wytyczną do granic absurdu, przy okazji ukręcając łby niepokornym/tym co jej kiedyś podpadli.
  • 3
@RabarbarDwurolexowy: Zorganizowałem moim dzieciom intensywne wakacje, wśród ludzi. Dzięki temu nie mają lęków. Zapomniały już w zasadzie o tym, że przed wakacjami nie były w szkole i dlaczego. Dziwią się tylko, że muszą zasłaniać twarz na przerwie, jeśli w klasie nie muszą.
Problemem będą nie tylko dyrektorki, one po oswojeniu z sytuacją, jeśli miejmy nadzieję będzie się rozwijać jak dotychczas, będą raczej unikały sanepidu. Natomiast prędzej, czy później jakiś rodzic zawiezie