Wpis z mikrobloga

Co sie #!$%@? w weekend to glowa mała! Chwalilem się już,ze jadę w odwiedziny,ale takiej bomby się nie spodziewalem! Poznałem super inteligentnego kolesia z którym przegadalem calą noc. Polszczyzna lepsza od mojej bez zadnego akcentu xD tylko co mniej uzywane slowa wtrancał cos po niemiecku. #!$%@? tam se myślę drugi rednews,ale nie! Okazalo się,ze to Niemiec z krwi i kosci ktory nauczył sie jezyka w polskiej szkole xD TAK w polskiej szkole. Czyli zna historię od naszej strony oraz rozmawialismy o historii od ich strony. Mozg #!$%@? Mireczki. Teraz mam jeszcze wiekszy szacunek. Mireczki wychodzcie z domu,rozmawiajcie,poznajcie ludzi,integrujcie się,naprawdę polecam! Nie będziecie takimi #!$%@?.

#niemcy #niemiec #polska #polak
  • 17
@fajnypierozek: bez sensu trochę, skoro nauczyciel nie potrafi na zajęciach zagospodarować native speakera ¯\_(ツ)_/¯

W drugą stronę: pracuje u mnie w fabryce jeden rodowity Niemiec. Siedzi w Polsce już n-dziesiąt lat, ma polską rodzinę, chyba nawet tu studiował. Gdyby nie to, że ma typowo niemieckie nazwisko, w pracy słucha radyjka nastawionego na niemiecką stację i czasem zdarzy mu się zaseplenić przy jakichś trudniejszych zwrotach, nie dałoby rady odgadnąć, że to nie