Wpis z mikrobloga

#oszukujo #webdev #uokik

Praktyka stosowana przez np. filmweb.pl w której strona samoczynnie się odświeża po czasie powinna być ścigana przez UOKiK jako wprowadzanie reklamodawców w błąd poprzez sztuczne generowanie wyświetleń. Z tego co wiem to też pudelek.pl tak robi.
  • 8
  • Odpowiedz
@damianooo5: sam podałeś jeden z przykładów powyżej. Również community jest tragiczne, większość dyskusji kończy się gównoburzą i wyzwiskami a administracja serwisu ignoruje prośby użytkowników bo liczy się właśnie klikalność i hajs z tego wynikający.
  • Odpowiedz
@Jare_K: ja właśnie odnosiłem wrażenie że filmweb ma za niskie oceny za to taki rotten tomatoes zawyża (szczególnie filmy pro-lewicowe). Jak dla mnie IMDB jest najbardziej wypośrodkowanym serwisem. Tam przynajmniej w dyskusji użytkownicy są w stanie sensownie argumentować swoje oceny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damianooo5: wp.pl też tak robi. A czy to wprowadza w błąd reklamodawców? Wątpię, w 2020 ktoś jeszcze liczy gołe wyświetlenia, bez śledzenia i fingerprintów żeby się upewnić ze to na pewno nie ten sam użytkownik w tej samej sesji?
  • Odpowiedz