Wpis z mikrobloga

Prośba do wszystkich rekrutujących się w tym roku na studia. Jeśli złożyliście papiery na kilka uczelni i podjęliście już decyzję to napiszcie rezygnację na te pozostałe albo usuńcie kandydaturę w IRK (jesli jest taka możliwość). Dzięki temu zwolnicie miejsca w 2 naborze dla wszystkich, którzy jeszcze liczą dostać się na wymarzony kierunek. Bądźcie dobrzy.

#studbaza
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mmenelica: przecież te miejsca zwalniają się automatycznie, jeśli dana osoba nie złoży papierów na uczelni i wchodzą osoby z listy rezerwowej - pisanie jakichkolwiek rezygnacji itp. jest bez sensu
  • Odpowiedz
@satch_: bzdura, na niektórych uczelniach składa się dokumenty PRZED ogłoszeniem listy kandydatów (np. UG). Jeśli dokumenty są doniesione, a ktoś łapał się w próg to jest automatycznie przyjęty i dopóki nie zrezygnuje to będzie zajmował miejsce aż go nie wywalą. Czyli pewnie gdzieś w okolicy listopada...
  • Odpowiedz
@mmenelica: no to cholibka, głupi system (wypadałoby zweryfikować, czy taka osoba chce studiować na danym kierunku/uczelni i powinno być potwierdzenie chęci studiowania po ogłoszeniu listy kandydatów w pierwszym terminie)
  • Odpowiedz
@wizard3 niby tak ale oni mają każdy kierunek zrobione w innym terminie xD sam musiałem zanieść dokumenty zanim dowiedziałem czy sie dostane na inny lepszy kierunek, wiec zgaduje że wiekszosc tak robiła
  • Odpowiedz
@mmenelica powinno się ujednolicić rekrutacje we wszystkich uczelniach, aby wyniki były w bliskich terminach albo nawet ujednolicić IRK w całym kraju. Tu redukują liczby studentów, a z tym porządku już nie wprowadzą. Nie licz że połowa nie zainteresowanych sama zrezygnuje, bo większość myśli wyłącznie o sobie.

Podejrzewam że jakby progi były ogólnodostępne to poziom wzrósłby wszędzie, bo niektóre z uczelni same ograniczyłyby liczbę miejsc i byłby limit że tyle i tyle
  • Odpowiedz
@wizard3: to co pokazałeś to niuanse wynikające z terminologii pewnych pojęć. Pomijając jak nazywają się konkretne listy (czy to przyjętych, czy kandydatow itd.), to clou wątku poprawnie przedstawiłem. Dokumenty składasz przed zakwalifikowaniem, a nie po. Więc każdy kto przyniesie dokumenty, a mieści się w próg jest przyjęty.
  • Odpowiedz