Wpis z mikrobloga

Czy to prawda że dobre buty trekkingowe powinny pasować od pierwszego założenia? Jakiś czas temu kupiłem w decathlonie Lowa renegade, buty i rozmiar idealne przez pierwsze 10 minut na nogach. Jak już zaczynam chodzić to same buty wydają mi się strasznie sztywne i możliwe że krój buta też średnio pasuje. Mimo kilkunastu prób rozchodzenia nie potrafię powiedzieć co konkretnie mi przeszkadza w każdym razie noga strasznie się męczy i po 5 km mam dosyć. Były rozbijane lekko u szewca ale nic to nie dało, testowałem różne skarpety i wiązania bez skutku. Teraz przymierzam się do kupna Salomon quest 4d 3 gtx. Zamierzyłem w decathlonie i wydają się być dobre ale boję się że znowu będzie lipa a po próbach rozchodzenia w terenie już ich nie zwrócę.

Drugie pytanko mam odnośnie membrany gore tex. We wcześniej wspomnianych Lowach ta membrana działała strasznie słabo, praktycznie zawsze kiedy temperatura rosła powyżej 15 stopni to noga w bucie mi się gotowała, jakbym miał ją owiniętą torebką foliową ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czy we wszystkich butach z gore texem tak to wygląda?

#buty #turystyka #gory #trekking
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bryto23

Czy to prawda że dobre buty trekkingowe powinny pasować od pierwszego założenia?

Tak...

Jakiś czas temu kupiłem w decathlonie Lowa renegade, buty i rozmiar idealne przez pierwsze 10 minut na
  • Odpowiedz