Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siemka Murki
Przede wszystkim pisze, z mirko wyznan bo nie mam tu konta i nie chce mi się zakładać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czytam tag od dawna, ale chciałbym zrobić taki ultimate ostateczny wpis co do moich wątpliwości przy zakupie BMW. Zrobiłem ogromny research wśród znajomych, mechaników, ale jak to mówią na wykopie ludzie są najmądrzejsi ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Już jakiś czas rozglądam się za nowym autem, padło na e90 po lifcie z dieslowym silnikiem 2 bądź 3 litry. Jeżdzę dziennie 40 km i czasem wycieczka w weekend więc uznałem że będzie to idealna opcja. Wielu ludzi których znam, chwaliło ( na swój sposób xD) wybór silnika z literką d . Większość odradzało benzynke bo spalanie bla bla nieekonomcizne jeżdzenie. Miałem okazję się przejechać się f30 330 i oraz f10 335i i wrażenia się znakomite i ciągnie mnie w stronę benzynki. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że bmw które chce kupić nie będzie chodziło tak jak te którym miałem okazje jeździć ( celowałbym w 320i lub 328i). Kierowcy bmw w benzynie powiedzieli, że przy ekonomicznej jeździe normalnie można osiągnać spalanie 7-8 l ( dla mnie mega spoko) wiadomo poszaleć po mieście lubna trasie też lubię i nie przeszkadzałoby mi spalanie 15. CIągnie mnie zdecydowanie bardziej, ale no sam nie wiem....

Teraz proszę o opinie drogich Mireczków którzy posiadają również doświadczenie w tym aspekcie.
Co byście wybrali na moim miejscu :) Prosiłbym również o wasze doświadczenia z usterkami z silnika N46

#bmw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f48012dd2fae759452857a5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: odradzam wszystkie 4 cylindrowce, z różnych względów. Głównie takich ze jak już wydajesz kase i chcesz tym autem pojeździć to nie warto babrać się w czymś co straci połowe wartości przez pare lat.

Ja polecam 335i ew 330i, z dieslami nie mam doświadczenia, jedynie z R4 i powiem wprost - nie warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)