Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Tydzień temu pisałem, że zakwalifikowałem się do laserowej korekcji wzroku. Dziś jestem dzień po zabiegu.
Moja wada to było -1,50 na obu oczach (+ jak się okazało na wstępnych badaniach, nieznaczny astygmatyzm). Zabieg miałem w klinice Optegra w Krakowie. Zakwalifikowałem się do wszystkich 3 realizowanych przez nich metod (ich dokładny opis tutaj https://youtu.be/LhMer7JUmGs )
Wybrałem metodę Lentivu / SMILE i zapłaciłem za to 8150 zł. Metoda pośrednia kosztowałaby 1000 zł mniej, zaś najtańsza wyszłaby ok 3000 zł.
Cały mój pobyt w klinice zajął niecałe 3 godziny, w trakcie których przeszedłem ponownie kilka badań, zostałem przygotowany do zabiegu, następnie sam zabieg, jedno badanie po zabiegu, pierwsze zakropienie oczu i papierologia. Sam pobyt na sali zabiegowej trwał nie więcej niż kilkanaście minut, a sama praca lasera trwała kilkadziesiąt sekund dla każdego oka. Zabieg był pod znieczuleniem więc był bezbolesny, a moim zadaniem było patrzenie na zielone światło i utrzymanie pozycji oka gdy światło zniknęło.
Od razu po zabiegu mój wzrok się poprawił, tzn jestem w stanie czytać napisy nawet z daleka, co nie było wcześniej możliwe. Efekt uboczny jest taki, że moje widzenie jest teraz dość mocno zamglone, choć dziś jest już nieco lepiej niż wczoraj. Taki efekt ma się utrzymać jeszcze kilka dni.
Dostałem zestaw kropli do oczu, które mam dawkować co 2 godziny i które kosztowały nieco ponad 100 zł.
To chyba tyle z najważniejszych kwestii, ogólnie polecam, nie ma się czego obawiać (ʘʘ)
#okulary #okulistyka #optyk #soczewki #zdrowie
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smsmasher: o ile kojarzę to nie zależy od wielkości wady, a wyłącznie od metody. Do wysokości -4,50 wada zostanie najprawdopodobniej całkowicie usunięta, powyżej tego nie ma gwarancji że zejdzie do zera
@CaptainBloomer: Zakraplać co 2h, a co ze spaniem? Co 2h pobudka czy tylko w dzień?
Jak długo masz zakraplać?
Po jakim czasie można prowadzić pojazd, wrócić do pracy?
Musisz ograniczać wysiłek fizyczny?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mchmjszk: tylko w dzień, jak śpię to śpię
Dzisiaj po południu mam pierwszą wizytę kontrolną i dowiem się kiedy będę mógł wrócić do pracy i prowadzenia, choć wczoraj wspominała że będzie to pewnie ok tygodnia
Wysiłku fizycznego też unikać przez tydzień
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Salomonthekrol: na grupon trafiają sie kupony i ten zabieg można za 6k dorwać
@CaptainBloomer mi Optegra Warszawie odradziła zabieg przy wadzie -0.7 i -0.5 sami stwierdzili, że wada mała i aby poczekać / przemyśleć. Profesjonalizm na wysokim poziomie, obsługa miła, czysto, mile lekarki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anthoris: w Krakowie również bardzo profesjonalnie :)
@aikonek: tak, przez tydzień soczewek miękkich i przez (chyba) 2 tygodnie soczewek twardych. Mimo wszystko powiedzieli mi że jak nie nosiłem przez 5 dni to mogę przyjść bo badanie kształtu rogówki i tak będzie powtarzane w dniu zabiegu, jeśli mi to nie wyjdzie a wszystko inne będzie ok. Mimo tego wszystko wyszło w porządku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FabianoItaliano: tak, jestem zachwycony z efektu. Nie wiem czy kiedykolwiek miałem tak ostry wzrok. Warto nadal kilka razy dziennie zakropić oczy kroplami nawilżającymi, tak nawet nie tyle z przymusu co dla komfortu, lekarz też na ostatniej wizycie mówił żeby w miarę możliwości utrzymywać oczy nawilżone.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m_qpc: akurat miałem tydzień temu kontrolę rok po zabiegu :D ostrość wzroku super (przeczytałem 160% tego co powinna przeczytać osoba bez wady wzroku), wszystkie inne badania też super, efektów ubocznych brak, suchość nie większa niż przed zabiegiem, tzn przy klimatyzacji albo wielogodzinnej pracy przy komputerze muszę sobie czasem zakropić. Efekt aureoli owszem był, przez około miesiąc, ale potem wszystko przeszło. Ogólnie nie żałuję żadnej wydanej złotówki, to była świetna decyzja