Wpis z mikrobloga

@aleosohozi: ale i20 (nie wiem jak i30) są z lekka #!$%@? - miękkie szyby, zero wyciszenia (nie wiem jak najwyższa, nieopłacalna, wersja), wszystko słychać w nadkolach, z tyłu szumi niemiłosiernie przy 120+, bardzo twarde zawieszenie, zawieszenie tłucze, w mieście turbo 1.0 wciąga 8/100 jak się nie ogranicza, ale i nie szaleje. Lakier słaby (cienka warstwa). Komputer przekłamuje spalanie o 0.3..0.5l w dół. Kamera w nocy do dupy (kasza). Bardziej dla niższych
@SpokojnyPan: "Przecież te silniki ani nie jechały i paliły dużo" to dlaczego 1.0 turbo w mieście mi pali 8 z klimą manualną, a nie szaleję? Dlaczego wolnossak palił 7 (np. stary Ford Ka), Kia Picanto? Na trasie przy 140 mam 8.0-8.5 jak nie więcej, bo wiem, ze w moim komp przekłamuje w dół. No kuźwa to przesada.
Powodzeni z turbinką jak na autostradzie dostaniesz biegunki i szybko zjedziesz i wyłączysz silnik.
@myszczur ehhh właśnie dlatego motoryzacja zmierza w kiepskim kierunku, bo ludzie kupują takie tanie, gówniane samochody. Hyundai jak ma te kilkanaście lat, to rozsypuje się w nim dosłownie wszystko. Cały osprzęt, elementy gumowe i plastikowe rozpadają się niemal w rękach. Rdzewieją sanki, wahacze, podłużnice. A producenci się cieszą, bo zaraz z taśmy zjeżdża kolejny gówniany Kia/Hyundai. O ekologii to już nie wspominam.
@tomaszk-poz: i30 akurat jest doskonale wyciszone i ma świetne zawieszenie, jędrne, ale komfortowe, jak do tej pory komputer pokazuje spalanie poprawnie, ilość przejechanych kilometrów w stosunku do zużycia paliwa pokrywa się z przewidywaną wartością. Fotele rzeczywiście mają wadę w postaci zbyt wysokiego zaokrąglenia na dół pleców, po ponad 200 km nieco mi to doskwierało. Leasingodawca kupił te auto za 52k brutto, w salonach chodzą za ok. 62k - wcale nie taka
@SpokojnyPan nie patrz na oferty z mobile.de bo sporo z nich ma już tam drugi lub trzeci silnik. Dopóki sam nie kupisz to się nie przekonasz co do żywotności.

Ps. Kolegi z pracy brat ma kilkuletniego Golfa GTi, silnik skończył mu się przy ponad 100 000 km, a że szkoda było sprzedawać, bo w końcu auto nie jest zniszczone lub zajechane to wstawił nowy motor.
"Przecież te silniki ani nie jechały i paliły dużo" to dlaczego 1.0 turbo w mieście mi pali 8 z klimą manualną, a nie szaleję? Dlaczego wolnossak palił 7 (np. stary Ford Ka), Kia Picanto?


@tomaszk-poz: w sensie, że co pali 8 z klimą w mieście? Bo trudno zrozumieć o co chodzi.

Dlaczego ford ka palił 7, a jakieś nowe 1.0 turbo pali 8 w mieście? Może dlatego, że taka Fiesta 1.0
@4191727801: A ja polecam nie gadać głupot z tym spalaniem. Nie ma takiej możliwości ze przy średniej prędkości 130 km/h auto z silnikiem benzynowym o takiej konstrukcji spali średnio 5l/100km.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomaszk-poz: i20 był pierwszym pomysłem, na papierze prawie identyczne wymiary jak moja poprzednia corolla e12, nawet bagażnik w i20 większy, ale napalilem się na Elantrę. Niestety z kilku modeli Hyundai akurat nie miałem okazji pojeździć i20, dlatego nie mam porównania