Wpis z mikrobloga

Do osób zachwyconych Niemieckim pomysłem skupowania butelek i puszek. Już wyjaśniam o co chodzi bo od kilku miesięcy mieszkam w Dortmundzie. Jeśli to wprowadzą do nas to do każdego napoju w butelce i puszce zostanie doliczona kaucja w sklepie podczas zakupu więc nie będzie tak, że kupujecie sobie redbulla za 5 zł jak do tej pory tylko kupicie go za 6 zł a żeby tą kaucję później odzyskać to będziecie musieli w domu sobie zbierać wszystkie puszki, oczywiście muszą być nie pogniecione, następnie wsiądziecie do samochodu tracąc przy tym czas i pieniądze a następnie pojedziecie do automatu wszystko zwrócić, żeby odzyskać kaucję na wszystkich napojach jakie kupiliście. Chińczyki #!$%@?ą kominami ile wlezie a w Europie z ludzi się #!$%@? debilow robi. Kaucja za puszkę w Niemczech wynosi 0.25 euro a za butelkę 0.15 więc jak widać jest to duży procent ceny napoju skoro Redbull, czyli jeden z droższych kosztuje 1 euro a puszka dodatkowo 0.25 eurocentów. Piszę to do osób zachlysnietych zachodem. Syf, brud, smród i murzynstwo. Mieszkam w centrum Dortmundu, w nocy krzyki, wrzaski i co chwilę policja na sygnałach wzywana do rozgonienia tych durniów.
  • 50
@bosman1705: Nie byłem w dortmundzie. byłem w mniejszym mieście około 40k mieszkańców. na ulicy żadnych śmieci, nigdzie nie widziałem wyrzuconej butelki, puszki. A co do tego że po prostu trzeba drożej zapłacić za napój? no cóż tak działa kaucja i jeżeli to jest 20-30% ceny napoju to może to skłoni jednego z drugim półmózga do tego, żeby nie wyrzucać tych puszek gdzie popadnie. Jak dla mnie rozwiązanie mocno na plus.
@bosman1705: Nie w calych niemczech tak jest, ja mieszkam w gornej Bawarii i tego co wymieniles tutaj nie ma - ewentualnie gdzeniegdzie w Monachium.

A co do kaucjii to wlasnie o to chodzi zeby sie nie oplacalo wyrzucac tego na ulice i zeby ludzie to zwracali. Automat jest praktycznie w kazdym sklepie i przjmuja bez problemu wiec gdy idziesz na zakupy to zabierasz pare puszek ze soba i po problemie. Lub
@bosman1705: Każdy wymienia te puszki/butelki robiąc kolejne zakupy (automat wydaje kupon który można wykorzystać w sklepie). A to, że ludzie muszą to zbierać to plus bo nie ląduje to na ulicy (a jak tak się dzieje, to bezdomni elegancko ogarniają( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Czy w Polsce by się to sprawdziło? Tego nie wiem. Ale wiem, że na ulicach leży pełno butelek po perłach czy innych żywcach z
@bosman1705: a co, że teraz za tą puszke nie płacisz? Bardzo dobrze pamiętam, za 0,50€ kupowało się coca-cole/itd. a 0,25€ to byla cena puszki. I zawsze te puszki się zbierało a potem przy zakupach zdawało. A jak pijesz tylko wode to ile takich butelek nazbierasz? 10-12? A ulice czyste bo każdy żul zbiera te butelki i puszki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bosman1705: to przez te puszki takie rozroby na mieście

Widzisz u nas się nie zbiera i jest spokój zero zadym

PS. Nie musisz jechać specjalnie sprzedawać fantów wystarczy je zabrać jadąc na zakupy xD
. Ale wiem, że na ulicach leży pełno butelek po perłach czy innych żywcach z kaucją 50gr... Także to też kwestia mentalności.


@josedra52: kwestia tego, że tej kasy nie da się de facto odzyskać - ja kiedyś próbowałem, idź pan w #!$%@? nigdzie tego nie chcą przyjąć. Nawet w Kauflandzie gdzie jest automat zbiera on selektywnie - tylko to na co mają umowy