Wpis z mikrobloga

Pijcie że mno kompot!!

#chwalesie bo skończyłem maszynę nad którą spędziłam ostatnie 2 lata - projekt #kcrmonsterbike jest na finiszu ( ͡ ͜ʖ ͡)

2 lata temu nie wiedziałem nic o pojazdach elektrycznych i #ebike ani o #projektowanie w #inventor
Przez ten czas przyswoiłem tony wiedzy i zaprojektowałem w pełni maszyne na której dzisiaj miałem okazję polatać i to dosłownie.
Sprzęt idzie jak oszalały a ponad 12,5kW mocy powoduje że robi to ze zadziwiającą lekkością.

Ogólnie gdyby nie uszy to mój uśmiech 3x by glowe okrążył :)

Pozostaje mi wzmocnić kilka elementów, dołożyć hamowanie silnikiem + regen i nie zejdę z niego póki się nie rozleci ;)

Chcąc się podzielić moja radością robię #rozdajo dla jednej osoby na wybrany trunek do 100 zł (po za zielonkami) losowanie będzie jakoś jutro pod koniec dnia :)

Dla zainteresowanych - cały postęp można prześledzić na tagu #kcrmonsterbike

- Vmax na obecnym przełożeniu to 63 km/h a moment na kole to ponad 400Nm
- bateria 52Ah ale zasiegu jeszcze nie testowalem

Polecam ogólnie działać i realizować swoje pomysły. Satysfakcja i radość powoduje że jestem szczęśliwy jak mało kiedy :)

Ig - kcrebikes
YT - kcrebikes

pzdr
swecymjeplendzo - Pijcie że mno kompot!! 

#chwalesie bo skończyłem maszynę nad którą...

źródło: comment_1598383447O5ISnMMX7DIjDNRBkvmn6p.jpg

Pobierz
  • 395
  • Odpowiedz
@swecy_mje_plendzo: Świetny projekt. Ale błagam cię, weź to pomaluj na jakiś czarny mat, bo mimo wszystko wygląda jakbyś sobie coś przyczepił do ramy. Jest przekozacko, ale dodając do tego jeszcze trochę wykończenia będzie cudo.

a i mam lekkie wątpliwości, czy aby na pewno dobrze sobie przeliczyłeś siły działające na siodełko. Bo jego łączenie z konstrukcją wygląda na strasznie wątłe. Coś mi się wydaje, że jeden mocny skok i się to złamie.
  • Odpowiedz
@swecy_mje_plendzo: 18650 w takich warunkach powinny być co najmniej łączone z wykorzystaniem drutu bezpiecznikowego (czy też kalibrowanego, jak zwał tak zwał, 'fuse wire') lub powinny być to 18650 z wbudowanymi bezpiecznikami. Płonący lit w terenie to nic przyjemnego, szkoda byłoby stracić taki fajny pojazd w pożarze.
  • Odpowiedz
@czarny_i_zly jasne, ryzyko jest zawsze, ale siedzę w temacie już jakiś czas i widzę że duże maszynki z tego typu mocami jeżdżą na takim samym wykonaniu i nic się nie dzieje, przynajmniej nic na grupach nie widać.
Odpukać oczywiście, oby nic się nie stało bo będą fajerwerki ;)
  • Odpowiedz