Wpis z mikrobloga

Sytuacja sprzed chwili. Jadę sobie autobusem nr. 4, stajemy na skrzyżowaniu i na pasie obok staje radiowóz. Policjant przez szybę pokazuje mi maskę, ja śmieje się i kiwam głową że nie mam. Jedziemy dalej. Złapali mnie na przystanku. Na dzień dobry spina co ja im przez szybę pokazuję. Co pokazuję? Że nie mam maseczki. Ten do mnie że mandat. A ja na to że nie bo na jakiej podstawie. Na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia. Ale to rozporządzenie jest niezgodne z konstytucją. Więc pan policjant postraszył mnie sądem, pyta czy chce tracić czas na sprawy. Odpowiadam - oczywiście że chcę! Potem krótkie szkolenie ze znajomości prawa, tłumaczenie panom władzom różnicy między dekretem a ustawą i ostatecznie kiedy nawet argument że pan minister dba o moje zdrowie, nie zadziałał, panowie pożegnali się i odjechali nawet mnie nie spisując.

Dlatego, mircy, walczcie o swoje prawa, nie bójcie się i nie przyjmujcie mandatów wystawionych nielegalnie!

#policja #prawo #koronawirus #covid19 #pandemia #coolstory #radom
Pobierz Mawak - Sytuacja sprzed chwili. Jadę sobie autobusem nr. 4, stajemy na skrzyżowaniu i...
źródło: comment_1598291269rzu95X7JJW7P0gzLhmrR0X.jpg
  • 64