Wpis z mikrobloga

Tak wygląda 4000zł w słuchawkach ( ͡$ ͜ʖ ͡$)

Po prawej stare otwarte AKG 712 Pro
Po lewej nowe zamknięte Audio-Technica ATH-W1000Z które do mnie przyjechały przed chwilą

Właśnie dokonuje odsłuchów, za jakiś czas przygotuje wpis "jak to gra", jak zmieniła się scena #pdk, czy warto wydawać tyle na słuchawki i przede wszystkim czy słychać różnicę między tymi drogimi, a bardzo drogimi. Jak chcesz być wołany zaplusuj ten wpis bądź skomentuj.

PS: Mam w domu jeszcze tanie popularne Superluxy HD669 jako punkt odniesienia

#chwalesie #audio #audiovoodoo #audiofile #muzyka #pcmasterrace #dzwiek #sluchawkiboners
Atreyu - Tak wygląda 4000zł w słuchawkach ( ͡$ ͜ʖ ͡$)

Po prawej stare otwarte AKG ...

źródło: comment_1598283901cz6mVjtR5mECMLihjJ65Zw.jpg

Pobierz
  • 58
@Atreyu:

Czy warto wydawać tyle na słuchawki


Odpowiedz jest prosta

Gdyby to jakos zobrazowac, to stosunek cena/jakosc pogarsza sie wykladniczo, wiec ogolnie to nie warto jesli nie chcesz placic #!$%@? wie jak duzo, bo na pewnym etapie trzeba zaplacic w #!$%@? duzo za minimalna poprawe jakosci

Ale jak oczekujesz jakosci bez kompromisow to zawsze warto

Nie ma za co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ze w premium ma 320kbp/s to w znacznej czesci plikow tyle nie ma, lepiej sciagac flac z deezera ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Norskee: próbowałem Tidala (i zresztą wcześniej słuchałem głównie samych surowych FLACów Foobarem) i nie było dla mnie wyczuwalnej różnicy między FLAC, a nieoszukanym 320kbps - i to w ślepych testach, nie żebym był uprzedzony

Tylko na Tidalu nie
@Atreyu: Jak będziesz chciał oddać k712 bo zakochasz się w ATH-W1000Z, to ja chętnie przygarnę.
A te audio-techniki jakoś mnie nie ruszyły za mocno - dalej uważam beyery DT990 za pewien wyznacznik brzmienia.
(σ ͜ʖσ)
@zaroowka: K712 chętnie przyjmie #rozowypasek, ale nie są one dla mnie idealne - dlatego był pomysł zmiany

@Maciej-Cierucha: @Ryzy_Wuj: na zmianę wewnętrzny Asus Strix Raid Pro z 116dB SNR i 600ohm i zewnętrzny Fiio E10K. Od dawna zbieram się na coś lepszego, ale chciałem zacząć od słuchawek

@Roszp: najwygodniejsze zamknięte jakie miałem na uszach. Prawie dwie godziny i jest super, pady bardzo miękkie, uszy nie odpadają