Wpis z mikrobloga

#koty #karma
Czy sucha karma purizon adult nadaje się dla kociaka 4 miesięcznego? Pytam bo wersja kitten tej karmy ma wedle strony ten sam skład więc nie widzę powodu kupować jej jeśli to rzekomo to samo jest. Chyba że to pomyłka i sklep dał kopiuj wklej składników odżywczych nie sprawdzając a nie mam jak tego zweryfikować bo na stronie purizona ich nie ma.
  • 12
@Kotouak a w sumie może faktycznie taka różnica. Ja mam mały buldożer nie kotka, kradnie dużej kotce suche bo ząbki bolą, a że już umie pić to stwierdziłam że może jej pójdę na łapę i dam czego chce. Na razie stara kotka żre royala ale uznałam że to słaba karma(zbożowa) jest i mam już tego purizona, czekam tylko aż stare dokończy i jedziemy z nowym.

Ale jak wybierałam starej kotce tego purizona
@Phatee: Ja mam dokładnie na odwrót XD
Samiec - 4 lata, samiczka 5 miesięcy. Wyjadają sobie z misek notorycznie, już nie wiem, która-czyja :D
No i oczywiście polecam kiełbaski z Rossmana - chyba nie ma kota, który nie dostawałby szmergla, jak to poczuje :3
@Kotouak ja muszę im zrobić miski z rfid bo stara kotka na redukcji i ma kontrolowana ilość karmy dziennie co do grama a aktualna sytuacja z kradzieżami mi psuje szyki w tej nierównej walce
@Green81 Wiem o tym co mówisz ale z tego co wiem to rozchodzi się o to że kot się odwadnia i rozwala nerki. Jak piję dużo to powinno być no problemo. Dlatego czekałam cierpliwie żeby młoda nauczyła się pić sama wodę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Phatee: kot nigdy nie będzie pił tyle wody ile potrzebuje przy karmie suchej, bo to zwierzę pochodzenia pustynnego i wodę pobiera praktycznie wyłącznie z pokarmu. Dorosły, 5 kg kot powinien wypić przy suchej karmie szklankę wody dziennie, co jest nie możliwe do osiągnięcia.