Wpis z mikrobloga

Hej, będziemy z #rozowypasek ruszać z Pomorza w stronę Karkonoszy. Akcja na maksa spontaniczna. Przyjmę wszystkie wskazówki bądź agregatory wiedzy na temat samych Karkonoszy (lepiej zostać po Polskiej czy Czeskiej stronie), potencjalnych wycieczek i rzeczy wartych zobaczenia. Chętnie też przyjmę informację co warto zobaczyć po drodze, jedziemy w łasnym autem więc możemy kluczyć i meandrować. Jeśli ktoś pokonywał podobną trasę, może będzie chętny podzielić się doświadczeniami. Z góry dzięki.
#wycieczki #karkonosze #gory #szklarskaporeba #harrachov #kiciochpyta #turystyka #wycieczka
  • 5
@StalowyRoman: Góry oczywiście na pierwszym miejscu, mapę kupcie i wybierajcie.
A tak z fajniejszych atrakcji w okolicy to zamek czocha, zamek książ, kompleks reise, wieża mieszkalan w siedlęcinie, zamek wleń, zamek bolków, zamek chojnik, huta szkła julia, kopalnia uranu podgórze, sztolnia poszukiwawcza liczyrzepa (możecie iść chociaż ta pierwsza lepsza), park miniatur (fajny, ale trzeba po wejściu szukać przewodnika inaczej to tak sobie), ogród japoński (właściciele fajnie to zrobili chociaż mało tam
@oba-manigger 1. Tutaj nie mamy planu, pewnie autostradą do Łodzi a potem jak najciekawszą trasą.
2. Raczej chcemy uciec od ludzi :)
3. Natura, dobre knajpy, miejsca z noclegiem gdzie można wychillowac i jest ładny widok, ew. Pola namiotowe.

Dzięki!
@StalowyRoman: 1. To tutaj Ci nie odpowiem. Ale polecam np. zamek Książ, lub zamek w Jaworze. To co mi wpada do głowy
2. To polecam uciekać od Karpacza/Szklarskiej. Przesieka/Borowice - chyba najlepsze miejsca do startu w góry i dość odludne. Np. z Borowic można iść przez Karpacz na Śnieżkę przez np. Kościół Wang. Akurat spacer na jeden dzień. Z Borowic też można wyskoczyć na schronisko Odrodzenie. W okolicy schroniska przy czeskim
@StalowyRoman wczoraj właśnie wróciłem ze Szklarskiej, mnóstwo ludzi łazi po mieście, szczególnie teraz w weekend. W centrum nie ma miejsc w knajpach i ludzie czekają nawet w kolejkach..
W 5 dni zrobiłem 125km na szlakach, polecam omijać te główne bo łazi na nich sporo ludzi. Ze Szklarskiej jeździ pociąg do harrachov, polecam, bardzo przyjemne miasto i fajne knajpki a ludzi połowę mniej niż w Polsce. Z Jakuszyc są szlaki w góry Izerskie,