Wpis z mikrobloga

Wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów bo lało się tak, że dym leciał z kolektora, silnik zaczął telepać jak paralityk, cała budą trzęsie, do tego po zgaszeniu słychać głośne sykniecie, co to może być? Zamówiłem odmę na wymianę bo stara pewnie pełna masła jak znam życie

Btw, zauważyłem, że niektórzy podpisują cewki przy wyjmowaniu, ja oczywiście włożyłem je w losowej kolejności, ma to jakieś znaczenie a jeśli tak to dlaczego?

#bmw #e46 #m54b30 #mechanikasamochodowa #mirkopomusz
  • 19
@pesotto: To podpisywanie to chyba zostało majstrom po czasach zapłonu na przewodach wysokiego napięcia. Bo jak cewki pojedyncze nad każdą świecą to trzeba pilnować tylko aby nie podłączyć inaczej. Czasem podpisywanie się przydaje gdy zamienia się cewki miejscami aby sprawdzić czy błąd wypadania zapłonu się przeniesie razem z cewką, gdy podejrzewa się uszkodzoną cewkę.
@pesotto: sprawdź czy Ci się nie rozpięło coś przy tych cewkach bo może na jeden gar nie chodzi, druga sprawa zobacz czy gdzieś Ci ta uszczelka nie pręży bo mogła się gdzies podwinąć i masz nieszczelność
@pesotto:

Wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów bo lało się tak, że dym leciał z kolektora, silnik zaczął telepać jak paralityk, cała budą trzęsie, do tego po zgaszeniu słychać głośne sykniecie, co to może być? Zamówiłem odmę na wymianę bo stara pewnie pełna masła jak znam życie


Brzmi jak lewe powietrze.

Btw, zauważyłem, że niektórzy podpisują cewki przy wyjmowaniu, ja oczywiście włożyłem je w losowej kolejności, ma to jakieś znaczenie a jeśli