Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Mam pytanie do ludzi doświadczonych w #it lub #hr. Od roku próbuję wejść do branży na junior project manager'a (lub analityka), niestety nieskutecznie - brak komercyjnego doświadczenia. Pytanie jak je zdobyć? W obecnym januszexie, gdzie pracuje są małe możliwości prowadzenia projektów. Postawiliśmy stronę na wordpressie z pomocą kolegi dwelopera (to nie robi wrażenia na rekruterach). Mam C1 z angielskiego, certyfikat z Agile PM, znam podstawy SQLa i BMPN, no i interesują mnie nowinki technologiczne. Czy lepiej to przeczekać, czy pójść byle gdzie i w ramach wewnętrznej rekrutacji próbować? Wiem, że czasy są kiepskie na zmianę pracy, ale może to tylko szum w mediach bo ofert na regular/senior jest dużo.

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że wybrałem IT przede wszystkim ze względu na kulturę pracy i możliwość ciągłego rozwoju. Zarobki są u mnie może na 3, 4 miejscu.
Dzięki za pomoc

#projectmanager #covid19 #praca
  • 10
@pablojakub: IT weszło w erę wyższej jakości kończąc erę X studentów zrobi to samo co 1 senior. Firmy wolą nikogo niezatrudnić niż zatrudnić badziewiaka. Oczywiście nie wszędzie ale tendencja jest wyrażna. Na PM wiem, że latwiej wejść rokującym analitykom biznesowym. Na te stanowiska też jest więcej ogłoszeń. BPMN znasz więc nie powinno być problemu, bo traktują to jak religię. Ja bym poszedł na rozmowy na analityka biznesowego, popytał jak w organizacji
@pablojakub: zacznij od anala biznesowego lub systemowego. Do tego przyda się UML i podstawy jakiegoś języka obiektowego. Rekrutacja wewnętrzna jest ok, ale trzeba być w danej firmie, co zapewne będzie oznaczać podjęcie pracy o niższych kwalifikacjach.
@pablojakub: tak, helpdesk, tester to dobre stanowisko na start. Znam wielu ludzi, którzy zostali dostali się do IT z biznesowego stanowiska. Wszystko zależy od firmy i jej podejścia do tych kwestii. Życzę powodzenia w szukaniu swojego miejsca na tym Świecie i uważam, że obrałeś prawidłowy kierunek :).