Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zacząłem zabawę z nowym XBee. Sam tekst jest odbierany z gatewaya XBee X2E Digi ze skryptem XIG. Po wysłaniu adresu przez XBee i otrzymaniu odpowiedzi, wywala wszystko co dostanie na ekran. Mało finezyjne, ale działa.


W planach mam wykorzystać to do wyświetlenia miejsca w rankingu 24h na dobę z odświeżaniem co 3 godziny :P

#technologia #zigbee #arduino #nowetechnologie #atencyjnywpisconiedostanieatencji
l.....s - Dzisiaj zacząłem zabawę z nowym XBee. Sam tekst jest odbierany z gatewaya X...

źródło: comment_ZJCgP9e9aivr7VoVUQ6ZQYcKSu51DXVu.jpg

Pobierz
  • 22
@Estewar: Tu niby jest te 200m, ale ja w to nie wierzę. Już czujniki temperatury jednej z firm miały mieć 150m zasięgu, a skończyło się na 70m.

No i trzeba pamiętać, że są na 2.4GHz. Przy 868MHz powinien mieć większy zasięg (przede wszystkim z powodu mniejszego zaśmiecenia pasma, bo na 2.4GHz działa też WiFi i Bluetooth)
@Estewar: Z ciekawszych rzeczy mogę dodać, że można mu ustawić aby wybudzał podpięty kontroler jak tylko coś napłynie po ZigBee, a sam moduł usypiać okresowo. Jeszcze nie wiem jak go wykorzystam, ale projekt z miejscem w rankingu na pewno jest na pierwszym miejscu.
W planach mam wykorzystać to do wyświetlenia miejsca w rankingu 24h na dobę z odświeżaniem co 3 godziny :P


@le0z00s: Ranking aktualizowany jest około 3:40 każdego dnia. Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.