Wpis z mikrobloga

Paczka wysłana 16 czerwca. Początkowy numer to VR...YP potem zmienił się na LB...BE.

W piątek 14 lipca oznaczyło mi ją jako dostarczoną na stronie aliexpress ale paczki nadal nie ma. Śledzenie z #alipaczka pokazuje, że paczka nadal w drodze. Jest jeszcze 27 dni ochrony.

Czy w wypadku jeśli ta paczka jednak nie dojdzie, to nie będzie problematyczne to, że na ali oznaczyło się jako dostarczona?

#tracking #aliexpress
cumpot - Paczka wysłana 16 czerwca. Początkowy numer to VR...YP potem zmienił się na ...

źródło: comment_1597669178QqzDL6k6CZRtf9b2SqQpFY.jpg

Pobierz
  • 25
@AliPaczka: u mnie nie minął, u niego też nie, bo teraz czas ochrony to 90 dni. Zaznacza się tak automatycznie, bez przyczyny. Może pozostałość z wcześniejszego czasu ochrony 60 dni
@cumpot: w okolicach 90 dnia otwieram, tak 85-88. Ale pewnie ci dojdzie przesyłka i nie będziesz musiał tego obić
@cumpot: w ogóle to jest żałosne. Kupując towar masz na stronie produktu baner "90-dniowa ochrona kupujących, Gwarancja zwrotu pieniędzy", a jak założysz dispute z tego tytułu po tych 90 dniach to ci chińczyk wydłuży ten czas i tyle po waszej "umowie". Frajerska praktyka, frajerski portal. Chińczyki walą kity. 2020 rok, a ty czekaj kwartał na przesyłkę. A niektórzy to i pół roku. Dlatego nie uginaj się i w odpowiednim czasie wal
@AliPaczka: miałem taki status z nieszczęsną przesyłką co mi z Belgii szła 2 miesiące i tu mam pytanie, bo na stronie pisało że jeszcze czas na dostarczenie przesyłki jest kilkanaście dni. Czy mogłem zostać na lodzie?
@cumpot: załóż spór po minięciu tych 90 dni. Inaczej Aliexpress może uznać twoje roszczenie za nieprawidłowe. Po minięciu czasu ochrony masz jeszcze 15 dni na założenie sporu.
Czy w wypadku jeśli ta paczka jednak nie dojdzie, to nie będzie problematyczne to, że na ali oznaczyło się jako dostarczona?


@cumpot: U mnie tak było. Oznaczona jako dostarczona a w rękach jej nigdy nie miałem. Ale to bardziej wina poczty. Aliexpress chciało dokument z poczty, że przesyłka nie została dostarczona a poczta takich dokumentów nie wystawia...