Wpis z mikrobloga

Pod moim tagiem #devopsiarz (obserwuj lub czarnolistuj) publikuję kolejne zestawienie o ciekawych artykułach, programach,bibliotekach z działki #devops i nie tylko - najczęściej #golang i #python, ale też #rustlang, #wordpress czy #pracait

To samo zestawienie u mnie na stronie (lepsze formatowanie) https://devopsiarz.pl/zestawienia/zestawienie-linkow-materialow-17-08-2020/

A jeśli chcesz jeszcze dostępu do większej ilości linków, zapisz się do mailingu https://devopsiarz.pl/newsletter/zapisz/

Jeśli chcesz, aby Cię tu wołać do moich materiałów, plusuj w miarę regularnie (patrz mój post wołający jak chodzi o szczegóły)

--

### 1. Bazy danych

1. Artykuł: Bardzo przystępny poradnik dla początkujących adeptów PostgreSQL i adminowania systemem

--

### 2. Produktywność (sekcja dla subskrybentów newslettera)

1. Reddit: Czy drugi monitor poprawił Twoją produktywność?

2. Reddit: Zmęczenie od siedzenia i pracy przy biurku, dlaczego?

3. Reddit: Trochę głosu rozsądku w tym całym producivity race

4. Reddit: Coś o zimnym prysznicu, jak się za to zabrać

5. Reddit: Zamiast pracować lookasz w social media? Ten osobnik też ma ten problem...

--

### 3. Praca, kariera, biznes

1. Artykuł: Podczas lockdownu ludzie pracują inaczej i o różnych porach niż "zazwyczaj" - wnioski z badania

2. Artykuł: Nie bój się zerwać współpracę z problemowymi klientami - tu skrócony opis takiego przypadku

3. Reddit: Dostałem ofertę pracy, jak mam chronić swoją własność intelektualną

--

### 4. Programowanie, algorytmy

1. [PL] YouTube (17 minut): Jak znasz wieżę Hanoi, to pewnych rzeczy mogłeś/aś o niej nie wiedzieć...

2. Artykuł: Co każdy programista powinien wiedzieć o kodowaniu tekstu - myślę, że artykuł tego zestawienia

3. YouTube (13 minut): System metryczny kontra imperialny, czym są, skąd się wzięły i dlaczego lepiej używac metrycznego

--

### 5. DevOps, Architektura

1. Artykuł: [[PL] Pierwsze relacje z budowy mojego projektu backendowego i 2 live na YT odnośnie architektury takiej aplikacji, live są długie, więc artykuł mocno streszcza sprawę - zapraszam do ewentualnej dyskusji](https://devopsiarz.pl/rozne/budowa-projektu-backendowego-sledzenia-linkow-pierwsze-wnioski/)

2. Artykuł: Ważna treść dla tych, którzy chcą pisać apki powiązane w jakis sposób z przechowywaniem pieniędzy - zobacz dlaczego to może nie być trywialne (dla subskrybentów newslettera)

3. Artykuł: Dropbox opisuje swój algorytm kompresji Broccoli

4. Artykuł: Akcja rodzi reakcje - powstają juz algorytmy wykrywające DeepFake

5. Artykuł: Jak Google wyskalowało swój komunikator Google Meet, aby sprostać zapotrzebowaniu po rozpoczęciu pandemii

6. Artykuł: Dobre praktyki testowania API (dla subskrybentów newslettera)

--

### 6. Linux

1. Artykuł: Pokaźny zbiór linków ważnych z punktu widzenia każdego sysadmina lub DevOpsa (dla subskrybentów newslettera)

2. Artykuł: Dlaczego warto się uczyć vima w 2020

3. Artykuł: Do zatrzymywania kampanii phishingowych nie potrzeba często wymyślnych narzędzi, czasem wystarczy bash

--

### 7. Go

1. Artykuł: Wzorzec repozytorium - czym jest, jak go stosować i co nam daje, o tym, wraz z kodem w tym świetmy artykule

2. Artykuł: Budujemy skraczacz linków

3. Artykuł: Zabawa z audio, co tu będę sporo pisał, zapraszam do artykułu

4. GitHub: CLI do GitLaba

--

### 8. Kubernetes

1. Artykuł: Czy potrzebujesz Kubernetes? Warto sprawdzić tutaj, gdyż artykuł jest wysokich lotów

2. Artykuł: Jak chcesz mieć Yamle zgodne z odpowiednimi praktykami, to warto użyć odpowiedniego narzędzia - tutaj porównanie takiego typu tooli

3. YouTube (10 minut): Operatory Kubernetes wyjaśnione w 10 minut

--

### 9. Security, prywatność

1. PDF: Kolejny świetny ebook dla początkujących adeptów Reverse Engineeringu

2. Artykuł: Smartfon, który ma fizyczne killswitche do najważniejszych rzeczy jak chodzi o prywatność

3. Artykuł: Microsoft wreszcie załatał 2 letnią dziurę security - trochę szczegółów

4. Artykuł: Wiele typów procesorów jest podatnych na nowy rodzaj ataku - kliknij po więcej szczegółów

5. Artykuł: Toole, które powinno się znać, będąc cybersecurity engineerem - celowo tego nie tłumaczę

6. Artykuł: Dlaczego nie powinieneś ufać Google

7. YouTube (3h): Pamięć procesu i języki C/C++ - Gynvael Coldwind

8. Reddit: Ile kont e-mail potrzebuję dla prywatności? (dla subskrybentów newslettera)

9. Reddit: Jak zachować prywatność używając wyszukiwarki Google? (dla subskrybentów newslettera)

--

### 10. Python

1. Artykuł: Chcesz użyć conde, pip, lub może obydwa rozwiązania na raz? Sprawdź najpierw tego posta na SO
--

2. Artykuł: Jednorazowa inicjalizacja w programowaniu asynchronicznym

3. Artykuł: Przekazywanie przez referencje - co warto wiedzieć

4. Artykuł: Czy powinno Cie obchodzić czym są Python Wheels

5. GitHub: Opakuj swoją aplikację w 1 binarkę samoinstalującą się

--

### 11. Rust

1. Artykuł: Programista z bogatym backgroundem opisuje swoje pierwsze wrażenia z językiem

2. Artykuł: Single Page Application z użyciemm Rusta

3. Artykuł: Krytyka Rusta ze strony programisty Gnome

--

### 12. Apple

1. Artykuł: Szukasz skrótów klawiaturowych by wydajniej pracować na macOS? O to one

2. YouTube (9 minut): Test nowego iMaca 5K z tego roku - jest wydajniejszy i tańszy od poprzednika

3. YouTube (17 minut): Rozważania na temat przyszłości serii MacBook Pro

4. YouTube (7 minut): Inny test nowego iMaca

5. Artykuł: Malware, co infekuje się i rozsyła za pomocą projektów Xcode - ponoć darmowy

--

### 13. Laptopy

1. Artykuł: Notebookcheck testuje Dell Prevision 5550 Workstation

2. Artykuł: Firma Razer, znana z laptopów gamingowych próbuje swoich sił w segmencie rynku opanowanym przez MacBooki, XPSy i ThinkPady, zobacz jak poszło jej dedykowanemu sprzętowi w teście notebookcheck - Razer Blade Studio 15

3. Artykuł: Test ThinkPad T14s z AMD - nota 91%

4. YouTube (8 minut): Porównanie RTX 2060 i RTX 2070 w dwóch niemal identycznych laptopach

5. Reddit: Czy support premium odnośnie przypadkowych uszkodzeń jest coś warty?

--

### 14. Wordpress

1. Reddit: Szybkość działania strony obsysa - ktoś prosi o pomoc w tym zakresie

2. Reddit: Moja strona działa tylko w Chrome, gdzie jestem zalogowany, w innych przeglądarkach nie

3. Reddit: Upgrade 10 letniej wersji Wordpressa

4. Reddit: Warto też być ostrożnym przy upgrade do najnowszej wersji, zwłaszcza jak masz sporo pluginów

--

#sysadmin #devops #programista15k #programowanie #komputery #technologia #informatyka #gruparatowaniapoziomu
  • 8
Wołam 17 osób na podstawie algorytmu: wołanie za plusy dla 2 ostatnich
materiałów lub plusy dla przynajmniej 3 z 6 ostatnich materiałów.

Jeśli plusowałeś/aś tylko 2 ostatnie(-nich) materiały(-ów) - nie plusuj posta
rozpoczynającego ten wątek, aby wyłączyć wołanie przy kolejnych wpisach.

Jeśli plusowałeś/aś conajmniej 3 z 6 poprzednich materiałów, w tej sytuacji,
aby wyłączyć wołanie, nie plusuj nowych wpisów tak długo, aż liczba Twoich plusów dla
6 ostatnich materiałów spadnie poniżej liczby
@krul_muzynof: w tej chwili otrzymali ten link aktualni (na czas tworzenia zestawienia) subskrybenci newslettera, jak chcesz, to się zapisz, bo planuję dać zbiorczego linka dla "spóźnionych" subskrybentów, nie wiem tylko kiedy, czy w tym miesiącu czy prędzej we wrześniu. Taki link dla "spóźnionych" zawiera listę zestawień dla subskrybentów.