Wpis z mikrobloga

Myślę, że ci, co będą przeciw, będą musieli myśleć o starcie w następnej kadencji jako niezależni lub z innych list niż PO - mówi marszałek.


Pytanie do #neuropa - jak się czujecie z tym, że partia na którą głosowała jeszcze nie tak dawno krzyczała DE MO KRAC JA, a teraz Grodzki straszy swoich kolegów, że jak nie zagłosują w Senacie tak jak Pan Budka powiedział, to zostaną wywaleni? Jak zamordyzm i autorytaryzm ma się do demokracji?
#polityka #bekazpo #bekazlewactwa
  • 22
@marv0oo:

" Według współczesnych kryteriów, demokracja opiera się na:

- dostępności sfery polityki dla wszystkich bez ograniczeń ze względów klasowych, rasowych, majątkowych, religijnych;
- możności wybierania kandydatów na stanowiska publiczne i swobodzie dostępu do tych stanowisk, czy jakichkolwiek innych (poza wyrokiem sądowym pozbawiającym praw publicznych);
- suwerenności narodu (ludu) oznaczającej, że władza zwierzchnia, niezbywalna i niepodzielna, należy do zbiorowości społecznej żyjącej w granicach państwa;
- zasadzie reprezentacji – utożsamiona z delegowaniem
@marv0oo: Bo już na prawdę nie mogę wytrzymać z powodu głupoty i idiotyzmu. Odsyłam do innych źródłem i opcji "szukaj".

" jak się czujecie z tym, że partia na którą głosowała jeszcze nie tak dawno krzyczała DE MO KRAC JA, "

()()()()()()()(
@marv0oo: W USA jest nawet funkcja w partiach nazywana Whipem. Ale skąd możesz to wiedzieć? Nie wiesz nic.

" Whip (dosł. ang. bicz, pejcz) – tu w znaczeniu członek partii politycznej, którego zadaniem jest upewnianie się, że jej członkowie są obecni podczas ważnych głosowań i zagłosują zgodnie z oficjalną linią partii. "

Nie masz pojęcia jak działają partie, demokracja oraz prawdopodobnie również inne systemy. Co więcej, wykazujesz nawet braki w podstawach.