Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób na b2b. Macie jakiś plan na wypadek wprowadzenia proporcjonalnego zusu/testu przedsiębiorcy przez pisowskich bolszewików? Wiem, że życie w Polsce i płacenie podatków gdzie indziej raczej odpada, ale wiele osób pewnie może przeprowadzić się do innego kraju z miesiąca na miesiąc i stamtąd wystawiać FV dla obecnego klienta. Dokąd będziecie się ewakuować przed czerwoną zarazą?

#pracait #podatki #programowanie #b2b #it
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

serio nie ogarniasz, że jesteś coraz większym kosztem dla klienta? Poważnie prowadzisz działalność czy się nudzisz?


@marek-krakow: No ale piszesz o "konkurencyjnosci' w stosunku do kogo? Moze zamiast probować mnie osmieszyc wyjasnisz o co ci chodziło?
  • Odpowiedz
w stosunku do firm z innych krajów, oferujących takie same usługi.


@marek-krakow: Jak sie jest mała wartoscia dodana do tego jakie uslugi sie swiadczy to pewnie i tak. Wyrobnicy zawsze beda łatwi w zastapieniu. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@marek-krakow: nierobów jest garstka, podatek liniowy miał pobudzać gospodarkę a nie spryt i cwaniactwo - jesli b2b przestanie mieć ekonomiczny sens to wraca się na UOP - jeśli ukrywasz UOP pod mianem kontraktu. Jeśli prowadzisz firmę, to wprowadzenie proporcjonalnego zusu powinno być również obwarowane zdjęciem podstawowego zusu - tj jak nie zarobisz to nie zapłacisz, więc odpada stała miesięczna stawka 1500 zł. To co sądzę o tej ustawie zależy w
  • Odpowiedz
Wydaje ci się, że twój klient nie zrezygnuje z ciebie bez względu na koszty, bo przecież nie jesteś wyrobnikiem ;)


@marek-krakow: Nigdzie nie napisalem, ze nie zrezygnuje bez wzgledu na koszty, kolejny raz probujesz sie odniesc do czego czego nie napisalem, jak ja mam powaznie z toba dyskutowac?
  • Odpowiedz
@marek-krakow: Problem bierności zawodowej i wskaźników wskazujących 5 mln osób jest taki że a) nie uwzlgędnia zupełnie emigrantów - te osoby "zostały w Polsce" na papierze, w rzeczywistości pracują za granicą. b) nie uwzględnia studentów i osób chorych / niepełnosprawnych

Osoby które zajmują się rodziną bo małżonek zarabia wystarczająco dobrze też jest dość dużo. Realna ilość osób gdzie zarówno mąż i żona nie pracują i żyją z zasiłków jest dużo mniejsza.

Interesują mnie wypowiedzi osób chcących płacić jak najniższe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marek-krakow: o ile podatek 32% to jest duży ból o tyle większy ZUS już niekoniecznie bo to wpływa na potencjalne emeryturę. Trochę ta składa zdrowotna uwiera, bo płaci się więcej i nic za to więcej nie dostaje no to ale w większości odlicza się od podatku czyli nie jest źle.

Myślę że przejdę na UoP na małą naturę+ UoD z 50%KUP
  • Odpowiedz
@Koliat: trochę byłem zdziwiony twoimi odpowiedziami, ale wszedłem sobie na twój profil i wszystko się wyjaśniło - razemek ( ͡° ͜ʖ ͡°) w takim razie panu też dziękuję za dyskusję, proszę iść płacić 75% podatek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zibizz1: 86% składki zdrowotnej odlicza się od podatku, więc realnie płacisz ~50zł przy DG. Trudno oczekiwać, że za 50zł miesięcznie dostanie się w pełni działającą full lux publiczną służbę zdrowia. Medicover za 150zł leczy katarek i podstawowe schorzenia, z czymkolwiek poważniejszym odsłyłają do publicznej. Dobre finansowanie publicznej służby zdrowia spowoduje że będzie jakakolwiek perspektywa poprawy jakości
  • Odpowiedz