Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #przetwory #dom Jakie są wasze tradycyjne domowe przetwory? Nigdy nie robił nikt w domu przetworówna zimę ani nic, chciałbym sam troche teraz porobic ale nawet nie wiem co, mam tylko marynowaną paprykę i leczo, co wy zawsze zaprawiacie?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robert7454: Jeśli chodzi o owoce i warzywa to wszystko jak leci.
Ogórki na różne sposoby, dobre są z chilli.
Kompot z czarnej porzeczki i jagód. Idealnie nadaje się do budyniu czy kaszki. Jeśli chodzi o dżemy z czarnej porzeczki to nie trzeba dawać dużo żelfixu, albo można całkowicie z niego zrezygnować.
Poza tym truskawki, wiśnie, wiśnie wypestkowane itp.

Czasami jest jeszcze fasolka po bretońsku, kare raisu. Ale je trzymam w
  • Odpowiedz
@robert7454: Powtórzę, ale warto. Musiki bez dodatku cukru z ałyczy oraz jabłuszek. Ważne aby to gotować pod przekryciem (aby witaminy się nie utleniały za bardzo) i często mieszać. Jabłka wymagają dodania tak 20% wody bo inaczej się przypalą zanim ugotują, poza tym nie dodanie tej wody spowoduje że sam mus jabłkowy będzie za gęsty, trudny nawet do wlania do słoika.
KollA - @robert7454: Powtórzę, ale warto. Musiki bez dodatku cukru z ałyczy oraz jabł...

źródło: comment_1597579413FFKMS2kS6dwUxINjLb3lOp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kokosowynumer: Takie normalne w słoiku cos jak w sklepach sprzedają czy jakos inaczej? Soki do wody?

@pingwinowa: Jakbym ogórki pokroił w duże plastry to wyjdą tak samo jak całe? Na razie wie małe ogórki trzymaja cenę u mnie.

@Chrystus: Do kompotów i dżemów używasz cukru czy da radę bez?
Taka fasolka po bretońsku w słoiku cały rok trzyma?
  • Odpowiedz
@robert7454: Jest przedstawione na zdjęciu, to nie jest przypadkowe. Po lewej oczywiście ałycza, jest to dodatek do wody i taki napój, oraz można spożywać taki mus łyżeczką, przy czym wtedy i tak trzeba czymś popijać lub coś do tego jeść już nie kwaśnego np. chleb. Natomiast mus z jabłek jem samodzielnie, nie potrzeba dodatków, ew. lekko popijam po zjedzeniu jak organizm ma taka potrzebę.

ZERO dodatku cukru i czegokolwiek innego,
  • Odpowiedz
@robert7454 kiszone ogórki, tarta marchewka, sałatki typu mix (posiekane ogórki, marchewka, papryka, cebula i coś pewnie jeszcze), tarte buraczki, czasami jeszcze przecier pomidorowy, dżemy i soki z owoców. To tyle co pamiętam
  • Odpowiedz