Wpis z mikrobloga

Torah są zapisane kodem gematrycznym którego prosty umysł ludzi nie byłby nigdy w stanie stworzyć?


@Springfield: xD Powiedz ze żartujesz

Kod Biblii – hipoteza głosząca, że w tekście hebrajskim Biblii zaszyfrowano wiele informacji dotyczących m.in. historii świata.


Zaszyfrowane miały zostać zapowiedzi dotyczące m.in. wybuchu II wojny światowej, nazwiska przywódców Niemiec, Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Biblia miała zapowiedzieć zamachy na prezydenta Egiptu Anwara Sadata, na Johna F. Kennedy’ego, Roberta Kennedy’ego, Abrahama
@Springfield: Zresztą obejrzałem ten filmik i autor podał, że jakaś liczba to "hexagonal number" XD
Istnieje w matematyce coś takiego jak hexagonal number, ale jest to coś zupełnie innego niż było pokazywane na filmie xD

Wyobraź sobie, że istnieje tak wiele własności liczb, ile tylko ktokolwiek kiedykolwiek sobie wyobraził.
A własności par liczb jest jeszcze więcej.
Równie dobrze moglibyśmy sprawdzać czy te liczby są liczbami taksówkowymi. Ale nie są XDDDDDD

Jeśli
nie jest przypadkiem


@Springfield:
Interesuję się rozumowaniem statystycznym i ocena tego czy coś jest przypadkiem czy nie, nie odbywa się w oparciu "a mi się tak wydaje", tylko narzędzia statystyczne takie jak chociażby p-value.
Jeśli chcesz mi wykazać, że to nie jest przypadek, to znajdź mi papier, który przeszedł peer-review badający prawdopodobieństwo hipotezy zerowej tych "związków"