Wpis z mikrobloga

Szkoda, że protesty Białorusi zbiegły się akurat z okresem w którym mamy tak nieudolny rząd w naszym kraju. Można poprzednikom wiele zarzucić ale jestem pewny, że gdyby ministrem nadal był Sikorski, to jakieś sensowne kroki byłyby już zrobione, a tak mam tylko nadzieję, żeby czegoś jeszcze nie s--------i na korzyść ruskich...

#neuropa #4konserwy #bialorus
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Murasame ale Rosja narazie nic nie robi, tylko się przygląda xD. Europa z tego co kojarzę jednym głosem potępia sytuacje na bialorusi.
A na Łukaszenkę jak byś chciał naciskać? Sytuacja jest patowa.

Ogólnie twój wpis wali populizmem na kilometr a każdy rząd może g---o zrobić w stosunku do Łukaszenki.
  • Odpowiedz
@Murasame: ta Europa, która nałożyła sankcje na Rosję, a unijny lider trzaskał dalej z ruskimi interesy? XD
Problem jest nawet nie w tym, że Polska się nie liczy (co jest najprawdziwszą prawdą, a obecny rząd tylko to potęguje), problem jest w tym, że Unia się nie liczy. To czym się zajmują państwa unijne to przepychanki w temacie imigrantów i lgbt, jakoś nie widzę, żeby Chiny, Rosja, czy Ameryka głównie temu
  • Odpowiedz
@Murasame Gdyby rządziła PO, to by jeszcze polską policję tam wysłali, żeby strzelała do protestujących tak jak to robili w Polsce, mają już doświadczenie.
  • Odpowiedz
@Murasame: Jestem w sumie młodym człowiekiem, bo 22 lata i nie wiem dokładnie jak było "za tuska", bo polityką raczej wtedy się nie interesowałem, ale osobiście wolałbym zebyśmy byli zieloną wyspą niż takim rozdającym pieniądze krajem
  • Odpowiedz
@Murasame: no nie wiem. Jak byla wojna na Ukrainie to niczym się nie popisali. Jedyne co można było zobaczyć to wizerunkowa słabość władzy. Wyglądali jak podnóżek Niemiec, a nie prawowity partner. Ukraina prezentowała się jako bardziej niezależne państwo. (Chodzi mi o wizerunek). Aktualnie Polska wraz z Litwą według mnie prowadzą dobrą strategie. Jest to wyważone i spokojne i wygląda lepiej niż Polska w kontekście Majdanu.
  • Odpowiedz