Wpis z mikrobloga

Pracuję w swojej pierwszej pracy w #uk na agencji i słyszałem od innych pracowników, że agencja często oszukuje jeżeli chodzi o wypłatę holiday paya. Na razie dostałem do wypełnienia tylko P45, czy gwarantuje to wypłatę holidaya czy może potrzebne są jakieś inne dokumenty? Jak wygląda stawka i naliczanie należnych godzin urlopu? W umowie mam napisany wzór - (12,07% przepracowanych godzin)*(średnie zarobki z ostatnich 12 tygodni), pierwsze jest dla mnie jasne, ale jeżeli pracowałem tylko 7 tygodni to czy agencja może mi policzyć te tygodnie w których nie pracowałem żeby zmniejszyć kwotę holidaya?

  • 7
@NoBrainNoPain: jak pracowalem przez agencje to nie bylo problemu z holidayem, pytasz w pracy jakie dni ciebie interesuja i piszesz maila do osoby z agencji ktora cie wziela ze tego i tego dnia chcesz zabukowac i tyle, natomiast jakbys skonczyl prace z ta agencja i ciagle bys mial dni wolne musisz o nie sie upomniec zeby dodali ci kase do ostatniej wyplaty bo o tym lubia 'zapominac' . U mnie bylo
@NoBrainNoPain: a czym się zajmujesz tam w UK? Jeśli to nie tajemnica to napisz proszę co robisz, za jaką kasę, przez jaką agencję, bo też obecnie szukam pracy za granicą, ale trochę się boję ofert z internetu. Możesz napisać tutaj albo PW
@notavailable Clipper Logistic w Selby, magazyn ma kontrakty z różnymi firmami ja pracuję na sortowni ubrań z reklamacji Asosa. Pracuje 9h dziennie od poniedziałku do piątku na popołudniowej zmianie 15.30-00.30. Za tydzień dostaje ok £420, agencja to Mach Recruitment ogłaszają się na różnych facebookowych grupkach.