Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 12 sierpień 2020

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA

Spojrzenie wstecz

Najpierw spoglądamy do tyłu i próbujemy określić nasze winy. Potem podejmujemy wysiłek naprawienia błędów.

Jestem we wspaniałej podróży ku ozdrowieniu. Doświadczam w niej nowego pokoju. Horyzont - dotąd ciemny i zamglony, stoi teraz przede mną czysty i wyraźny. Bałem się szczerego rachunku sumienia. Owo zadanie wydawało mi się zarówno żmudnym, jak i niebezpiecznym. Każde spojrzenie wstecz rodziło ból. Pytałem buntowniczo: Czy nie mógłbym raz na zawsze odrzucić przeszłość i żyć wyłącznie cudowną teraźniejszością?!

Zrozumiałem, iż ci, których skrzywdziłem stanęli na drodze wiodącej do pokoju ducha. Na nic próby ucieczki. Prosiłem Boga o odwagę, abym mógł stanąć twarzą w twarz z tymi ludźmi, których w życiu spotkałem i zraniłem. Z tymi, którzy ciągle są przyczyną moich wyrzutów sumienia. Spojrzałem odważnie na swe winy i krzywdy, które spowodowałem oraz podjąłem wysiłek, aby je naprawić. Wiem, że jest to warunek kontynuowania mojej wspaniałej podróży.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #gusla #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko

Tematy przewodnie na lipiec:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

Sorki za obsuwę, zaspałem do pracy.