Wpis z mikrobloga

Mirki, jest ktoś w stanie wyjaśnić o co chodzi?

Mam problem z prędkością odbioru sygnału WiFi przez światłowód Orange i FunBox 3.0 na częstotliwości 2.4GHz. Akurat zmieniana była umowa i prędkość wzrosła do 300Mbps, co ma odzwierciedlenie w łączeniu przewodem i przez WiFi na 5GHz, jednak 2.4GHz wygląda jak na załączonym obrazku, bez względu na to, czy sprawdzam prędkość 10 centymetrów czy 10 metrów od FunBoxa. Przede wszystkim nurtuje mnie jak to możliwe, że upload jest wyższy niż download. Zmiana kanałów pracy, reset routera nie daje żadnych zmian.

#internet #informatyka #pytanie
Pieczarka - Mirki, jest ktoś w stanie wyjaśnić o co chodzi? 

Mam problem z prędkoś...

źródło: comment_1597168794Qp245R1sgxggIc41iqetsf.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Just_Piotrek: Ale skoro FunBox ma standard 802.11n, to chyba powinien do chociaż stówki dobić? Zresztą samo Orange reklamuje swój sprzęt tak:

Standard Wi-Fi dla pasma 2,4 GHz to 802.11n – maksymalna prędkość połączenia wynosi 300 Mb/s.


@dktr: Tylko jedna sieć z domu obok, która działa na innych kanałach.
  • Odpowiedz
@Pieczarka: w 40MHz w czystym eterze, mimo 2x2 poleci jakieś 150M realnego ruchu. Nie masz w domu działających transmiterów AV, camsatu, elektronicznych niań? Na innych sprzętach też nie idzie wysycić 2.4GHz? Nadal nie wiadomo czy masz ustawione 20 czy 40MHz szerokość kanału, bo jak 20 to nawet całkiem dobry wynik masz.
  • Odpowiedz
@dktr: Sprawdzałem zarówno na 20MHz, jak i 40MHz, żadnej różnicy. Sprzęty jakieś są, ale tak jak pisałem, nawet jak położę kompa/telefon na routerze, to i tak wychodzą podobne wyniki, nie mówiąc już o tym, że na czas testów wyłączyłem co się da.
@Just_Piotrek: Taki problem byłbym w stanie zaakceptować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak serio - ja to wszystko rozumiem, ale jak zobaczyłem,
  • Odpowiedz
@Pieczarka: przy "normalnie niesymetrycznym" łączu tak, ale jak jakieś cuda nadają w pobliżu, to np. karta w lapku może sobie gorzej radzić z filtrowaniem zakłóceń niż router. Częstotliwość masz jedną i wszystko co na niej nadaje, musi się nią dzielić. A różne urządzenia (np. ta gównomyszka) sieją po wszystkich kanałach, jak taki "jammer", tylko, że one przypadkiem "wysycają" pasmo bo są c-----e, a nie celowo, dlatego jeszcze to działa.
  • Odpowiedz
@Just_Piotrek: Tak, jak pisałem - starałem się wyizolować wszelkie źródła zakłóceń, zbliżyć maksymalnie do routera i sprawdziłem zarówno na komputerze jak i telefonie - za każdym razem DL niższy od UL. Myślałem więc, że może FunBox jest s---------y....
...ale jak się okazuje, s---------y może być równie dobrze mój stan wiedzy w tym temacie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) No nic, plusnę za chęć tłumaczenia.
  • Odpowiedz
@Pieczarka: Cóż, jak masz po kablu tyle ile ma być, to jeśli wykluczyć inne czynniki, winny może być nadawacz albo odbieracz. Tym bardziej jak na 5GHz działa ok. To urządzenie na którym testowałeś z 2,4 to to samo co z 5GHz? bo może jest gdzie indziej wąskie gardło
  • Odpowiedz
@Just_Piotrek: Tak, nadajnik to FunBox, odbiorniki to karta sieciowa Artheos Qualcomm QCA9377 w lapku i Samsung Galaxy S10e. Obydwa odbiorniki hulają aż miło na 5GHz, na 2.4GHz sytuacja jak wyżej.
  • Odpowiedz
@Pieczarka to jest problem z 2,4 ¯_(ツ)_/¯ jak chcesz wykluczyć funboxa i środowisko to pożycz od kogoś / wygrzeb z przydasiów jakiś AP i podłącz na kabel do funboxa. Jak będzie lepiej to c-----y funbox, jak tak samo to środowisko
  • Odpowiedz
@Just_Piotrek: Spiąłem FunBoxa po kablu z biedarepeaterem TP-Linka (był wyłączony wcześniej, na czas testów), wyłączyłem sygnał Wifi z samego Funboxa, połączyłem się z siecią generowaną przez repeater i teraz już wiem, że jednak FunBox jest bardziej s---------y, niż moje obycie z techniką. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale dzięki za poradę, nie przyszło mi wcześniej do głowy, by dokonać takiego testu.
Pieczarka - @Just_Piotrek: Spiąłem FunBoxa po kablu z biedarepeaterem TP-Linka (był w...

źródło: comment_1597176436loZoc6L9CeiozscUAPaCYs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz