Wpis z mikrobloga

Dwie największe polskie patologie wykończeniowo-budowlane to plastikowe okna oraz plastikowe panele podłogowe.
Spędzając wiele czasu w Skandynawii (a także trochę w Niemczech czy Holandii) można się przerazić wracając do Polski i oglądając to co się robi w budownictwie.
W Skandynawii nigdzie, ale to nigdzie nie widziałem czegoś takiego jak plastikowe okna, wszystkie są drewniane, czasem, ale rzadko aluminiowe. W Polsce plastiki to norma. Okna PCV są obrzydliwe, do tego emitują chemię do domu, nie przepuszczają powietrza itd. Ja nie wiem jaki trzeba mieć gust by teraz do nowego domu założyć sobie plastikowe okna. To się w głowie nie mieści dla mnie.
Kolejną rzeczą jest masowe inhalowanie się plastikiem z paneli podłogowych. Dobra podłoga jest drewniana- deska 3 warstwowa lub zwykłe dechy na legarach, ewentualnie gres jak ktoś potrzebuje. Nie wiem kim trzeba być by sobie plastik (panele) kłaść na podłogę. Jak zje...any trzeba mieć gust i świadomość...
Chyba już nie można montować pieców na węgiel czy ekogroszek do nowych domów (zresztą nie wiem kto byłby na tyle głupi by to robić), ale nawet montowanie pieca na pelet to jest niewyobrażalny nonsens stosowany przez polskich januszów. Tylko takie rzeczy jak np. gas czy pompa ciepła (ewentualnie ogrzewanie elektryczne) jest sensownym rozwiązaniem do ogrzewania.
Polskie domy nie tylko mają POTWORNY wystrój- pełny chiński ledów, kolorowych ścian czy wygląd a'la biuro to jeszcze zastosowane materiały są potworne po prostu.

Tak powinny wyglądać okna.

#europa #malpapolak #polak #dom #budownictwo #mieszkanie #architektura #ciekawostki #polska #skandynawia
projektjutra - Dwie największe polskie patologie wykończeniowo-budowlane to plastikow...

źródło: comment_1596841551PrcEViFEJF4SUPzuRaKhjv.jpg

Pobierz
  • 13
@projektjutra: Niemcy drewno mają jedynie w tych częściach po DDR albo zachód, ale biedny. Normalnie bogole mają panele i okna plastikowe (bo z zachodu moda przyszła do polski). Ledami mają #!$%@? wszystko. To są zboczeńcy na tle świetlnym.

O ekogroszku i pelecie nie wspomnę bo żeś w dupie był i gówno widział. Najlepszy rodzaj opału jaki może być. Wszystko z automatu się dzieje w piecu, tylko raz na 2 tyg dosypać
@davidero69: heh, akurat to widziałem 2 razy okna plastikowe w Niemczech i Holandii (ale to nie był prywatny dom), reszta była drewniana i alu (w Niemczech), w Skandynawii tylko drewniane.
Jeszcze może mi powiesz, że w Niemczech ekogroszek używają masowo... Pelet czasem tak, ale tak to tylko pompy ciepła i ogrzewanie z sieci.
@projektjutra: co do wystroju polskich domow, chcialbym zapytac czy nie masz wrazenia ze polskie domy sa zdecydowanie za bardzo zawalone meblami i "#!$%@?"?

Bardzo lubie ogladac norweskie ogloszenia z domami. Pare spostrzezen:
1. W porownaniu do polskich te ogloszenia to rewelacja. Oferta p0lska - czesto brak planu, gownozdjecia, potrafia nawet nie pokazac wszystkich pomieszczen. Ogloszenie norweskie - plan, pokazany dom/mieszkanie z zewnatrz ze latwo znalezc gdzie dokladnie lezy, zdjecia sa piekne,